Warszawa: Teatr Tańca Fleks Step „Mamy siebie, tylko siebie” – chor. Ewa Sobiak

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Fleks Step „Mamy siebie, tylko siebie” – chor. Ewa Sobiak

Fot. materiały artystów.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl w choreografii Ewy Sobiak (Polski Teatr Tańca), przy współpracy Justyny Dudy (Fleks Step). Wykonanie: Ewa Sobiak, Justyna Duda.

Artystki o przedstawieniu:

 

Spektakl powstał w 2008 roku. Idea spektaklu,  choreografia, kostiumy są  wynikiem wspólnej pracy.  Nie ukrywamy, że w spektaklu zawarte są elementy z naszego prywatnego życia. Justyna na wózku, ja tancerka, nasze drogi taneczne spotkały się. Mamy tą samą pasję, jaką jest taniec i za pomocą tego środka wyrażamy siebie na scenie. Mówimy o tym, co jest w życiu ważne dla nas, co nas fascynuje, co nas niepokoi i  tymi przemyśleniami chcemy podzielić się z widzem. Podczas spektaklu padają pytania i stwierdzenia do których, widz może sam się odnieść:

– Czym jest piękno?

– To, jacy jesteśmy nie zależy tylko od nas.

– A jeszcze inni cieszą sie samotnością.

– Każdy z nas jest inny.

– Każdy z nas wie, że żyjemy żeby umrzeć.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórczyniami (jedną z nich jest osobą z niepełnosprawnością).

Prezentacja

Ewa Sobiak: absolwentka poznańskiej Szkoły Baletowej, pedagog i inspektor Polskiego Teatru Tańca. Od 1999 roku kieruje Otwartymi Zajęciami Tańca Współczesnego organizowanymi przez Polski Teatr Tańca, pod koniec każdego sezonu przygotowuje pokazy.

Justyna Duda: trzykrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim na wózkach w kategorii DUO klasa I.

Mamy siebie, tylko siebie – Teatr Tańca Fleks Step (Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku). Choreografia: Ewa Sobiak, przy współpracy Justyny Dudy. Muzyka: Ennio Morricone.

Formacja Fleks Step istnieje od września 2007 roku. To grupa ludzi zafascynowanych sztuką tańca, przede wszystkim tańcem współczesnym czyli  techniką kładącą nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Taniec współczesny kształtuje w tancerzach świadomość własnego ciała, która przydaje się nie tylko na parkiecie.

Opiekun i choreograf grupy – Ewa Sobiak.

Bilety – 12 zł.

Koordynator spektaklu: Magdalena Chabros, tel. 22 586 42 04; e-mail: m.chabros@mckis.waw.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close