Warszawa: Teatr Tańca INOJ „Opowieść o studni”

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca INOJ „Opowieść o studni”

Fot. mariusz Kryczka.

Wersja do druku

Udostępnij

Tytułowa studnia jest miejscem, do którego podążają spragnieni. Staje się zatem celem i sensem. Dla jednych najważniejsza jest podróż i dotarcie do niej, dla innych spełnieniem jest dopiero jej zawartość.

Symboliczna studnia stanowi wyjście do tanecznych rozważań na temat pragnień, oczyszczenia, spełnienia i rozczarowań. To opowieść o spotkaniu samego siebie i innych, o sięganiu w głąb by ujrzeć nowe, nieznane ja. Spektakl odwołuje się do kulturowych ujęć pojęcia studni i tekstów, w których motyw studni odgrywa znamienną rolę.

choreografia i reżyseria: Katarzyna Kryczka
muzyka: Paulina Ceremużyńska, Jan Pałys
światło: Paweł Śmiałek
projekt i wykonanie kostiumów: Sebastian Szczepański
scenografia: Remigiusz Stopa
obsada: Katarzyna Kryczka, Katarzyna Milczewska

Wstęp wolny

Za spektakl Opowieść o studni Teatr Tańca Inoj otrzymał II nagrodę podczas Prezentacji Tańca Współczesnego „Młode Formy 3″ w Mrągowie przyznaną za „świadomość wykonawczą i poszukiwania indywidualnego ruchu”.  „Opowieść o studni” prezentowano również na Festiwalu Teatrów Błądzących w Gardzienicach i 18. Zgierskich Spotkaniach Małych Teatrów „Słodkobłękity”, podczas których Katarzyna Milczewska otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę Grzegorza Kwiecińskiego Wiceprezesa Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Plastyków, założyciela Teatru Ognia i Papieru.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close