Warszawa/Teatr Tańca Nataraja: „Samudra Manthan” – pokaz tańca indyjskiego

Zdjęcie: Warszawa/Teatr Tańca Nataraja: „Samudra Manthan” – pokaz tańca indyjskiego

Dom Bernardy Alba, na pierwszym planie Ewa Czekalska. Fot. Bartek Sowa.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Nataraja zaprasza na ilustrowaną tańcem i muzyką indyjską opowieść o narodzinach tancerek – „Samudra Manthan”.
Według mitu bogowie, chcąc uzyskać amrytę – napój nieśmiertelności – wraz z demonami przez wiele wieków ubijali ocean. Początkowo wody oceanu zmieszane z sokami traw i drzew przemieniły się w mleko, potem z mleka zaczęło wydzielać się masło. Zanim pojawił się upragniony napój bogów, z oceanu wyłoniły się, pośród licznych skarbów, apsarasy – niezwykłej urody nimfy zrodzone z wody. Jako niebiańskie tancerki, zniewalały swą urodą i gracją oczy bogów oraz śmiertelników.
Historię jednej z tancerek niebiańskiego rodu – Madawi – opowiedzą poprzez klasyczny taniec indyjski bharatanatyam oraz bollywood solistki i uczennice Teatru Tańca Nataraja.

16.06.2012 (sobota), godz. 18:00
Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36a (III piętro), Warszawa
Wstęp wolny

Więcej informacji na stronach: www.taniecindyjski.pl / www.dkwlochy.pl
http://www.youtube.com/user/NatarajaGroup1

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36a (III piętro), Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close