Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Anima-Animus” – chor. Elwira Piorun, „All Journeys” – chor. Karolina Kroczak

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Anima-Animus” – chor. Elwira Piorun, „All Journeys” – chor. Karolina Kroczak

Fot. Teatr ROZBARK

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na wieczór z dwoma spektaklami – Anima-Animus w choreografii Elwiry Piorun i All Journeys w choreografii Karoliny Kroczak.

 

Anima-Animus: Idea duetu nawiązuje do Jungowskiej koncepcji dwoistości płci ludzkiej psychiki oraz archetypów Animy (pierwiastka żeńskiego w mężczyźnie) i Animusa (pierwiastka męskiego w kobiecie). Duet przedstawia relacje damsko-męską oraz zderzenie dwóch aspektów psychiki – Animy mężczyzny, która prowadzi do jedności i harmonii oraz Animusa kobiety dążącego do poznawania, różnicowania i dynamiki. Poruszony temat jedności i nierozdzielność kobiety i mężczyzny koresponduje także z biblijnym obrazem stworzenia kobiety z żebra Adama oraz myślą starożytnych filozofów o istocie doskonałej – androgynii.

tancerze: Ewa Noras i Stanisław Bulder
choreografia: Elwira Piorun
dramaturgia: Aleksandra Kostrzewa

 

All Journeys to spektakl inspirowany filozofią Martina Bubera o odwadze spotkania ze sobą i innymi, o drodze, którą można przebyć tylko z przyjacielem. To spektakl o wszystkich podróżach, zarówno mentalnych jak i materialnych, w których odkrywamy siebie przez prawdziwy i szczery kontakt z drugim człowiekiem. Punktem wyjścia do poszukiwań jest teza, iż każdy człowiek reprezentuje unikatową jakość, którą wnosi do rzeczywistości. Eksploracja tego założenia prowadzi nas do świata baśniowych, czasem zabawnych a czasem mrocznych postaci, wymusza sięgnięcie do najdalszych zakątków wyobraźni, by znów wrócić w to co fizyczne, namacalne, czasem trywialne.

 

koncepcja i choreografia: Karolina Kroczak

taniec, kreacja: Ilona Gumowska, Dominik Więcek

muzyka: collage

tekst: Ilona Gumowska, Dominik Więcek

produkcja: Teatr Tańca Zawirowania/ Fundacja Scena Współczesna

czas trwania: 30 minut

 

Bilety

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Garnizon Sztuki, ul. Marii Konopnickiej 6

godz. 19:30

Warszawa: Garnizon Sztuki, ul. Marii Konopnickiej 6

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close