Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Bestiarium” – chor. Marta Kosieradzka

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Bestiarium” – chor. Marta Kosieradzka

Fot. Radosław Kobierski

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na Bestiarium w choreografii Marty Kosieradzkiej. Jest to spektakl inspirowany prozą Julio Cortázara – argentyńskiego pisarza, tłumacza, filozofa i intelektualisty. Jednego z najsłynniejszych twórców prozy latynoamerykańskiej i klasyka światowej literatury XX wieku.

Krążące pomiędzy rzeczywistością, snem, a nawet magią, pełne niepowtarzalnej atmosfery opowieści posłużyły jako punkt wyjścia do stworzenia choreografii i dramaturgii spektaklu.

Jest to próba stworzenia dialogu pomiędzy literaturą a językiem tańca i konfrontacji tych dwóch gatunków sztuki.

Dwanaście kobiet tworzy wspólnie na scenie niezwykły, oniryczny świat zawieszony gdzieś w bezczasie, w którym humor miesza się z melancholią i tęsknotą.

Widzowie razem z tancerkami odbędą magiczną podróż przez sny i opowieści, przez zadymione, pełne dźwięków tanga kawiarnie Buenos Aires, jego ruchliwe i tłoczne ulice. W tej pełnej przygód podróży napotkają prawdziwe, ale też zdeformowane, widziane w krzywym zwierciadle postaci z poetyckich opowieści Cortázara.

Taniec: Jagoda Bednarek, Martyna Byczkowska, Patrycja Ćmiel, Aleksandra Czyżewska, Magdalena Czyżewska, Joanna Gabrysiak, Aleksandra Kamińska, Leeloo Morgan, Marta Olewińska, Marta Rusiecka, Kamila Rybacka, Dominika Szymańska

Koncepcja i choreografia: Marta Kosieradzka

Czas trwania: 60 minut

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Warszawa: Ośrodek Teatru, Tańca i Edukacji Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close