Spektakle

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Empty Bodies” – chor. Karolina Kroczak

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Empty Bodies” – chor. Karolina Kroczak

„Empty Bodies” © Teatr Tańca Zawirowania

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na spektakl Empty Bodies w choreografii Karoliny Kroczak, w którym biorą udział tancerki Elwira Piorun, Agata Pankowska/Ilona Gumowska, Aleksandra Krajewska.

Jest to spektakl o strukturze kolażu, w którym poetyckie obrazy nawiązujące do tematyki relacji matka-dziecko przeplatają się z motywami zaczerpniętymi z życia trzech kobiet, z których każda na swój sposób zmaga się z problemami cielesności.

Do kogo należy ciało będące obiektem seksualnym? Jak ciało internalizuje poczucie odrzucenia, dlaczego brak bliskości odbiera głos i prawo do decydowania o sobie? Co gdy ciało nie spełnia już oczekiwań, gdy staje się puste? Czy można je naprawić? Jak funkcjonujemy w świecie idealnych, chudych ciał, które trzeba wyprasować, pozbyć się zmarszczek i innych śladów życia? Czy ciało mające dostęp do płodności i wewnętrznego potencjału może stać się efektem produkcji, obiektem, który można przekształcić?

Empty Bodies to spektakl o tęsknocie za połączeniem z naszą pierwotną naturą, za bliskością z matką, która tuli. To także spektakl o głodzie i pustce, które są ceną, jaką płacimy za idealny „plastikowy” świat: z wyczerpaną matką, która nie może wykarmić swoich dzieci. To świat, gdzie wieje chłodem, dystansem i pustymi przestrzeniami. Stajemy na skraju zagłady ekologicznej, a ziemia, po której chodzimy, staje się sucha i jałowa.

W spektaklu zobaczymy wiele poetyckich obrazów, nie zabraknie zarówno zabawnych jak i dramatycznych scen, wszystko wyrażone w fizycznym tańcu na najwyższym poziomie.

Koncepcja i choreografia: Karolina Kroczak
Taniec: Aleksandra Krajewska, Ilona Gumowska (28-29 lutego), Elwira Piorun

Muzyka: collage
Tekst: Kaya Szulczewska
Zdjęcia/oprawa wizualna: Natalia Miedziak-Skonieczna
Oprawa graficzna materiałów promocyjnych: Gregor Konarski (fot. Natalia Miedziak-Skonieczna)
Produkcja: Teatr Tańca Zawirowania/Fundacja Scena Współczesna

Czas trwania: 50 min

Bilety: 20-25 zł, Rezerwacje: ttzawirowania@gmail.com lub przez portal ewejsciówki.

Organizatorzy szczególnie zapraszają na spotkanie z twórczyniami po spektaklu 15 grudnia.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close