Warszawa/Teatr Tańca Zawirowania: Gosia Pianowska – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Teatr Tańca Zawirowania: Gosia Pianowska – warsztaty

Fot. Kinga Michalska

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na warsztaty technik improwizacji tanecznej/ruchowej oraz performance, które poprowadzi Gosia Pianowska. Warsztat praktyczny. Poziom otwarty. Efektem pracy może być materiał do wykorzystania jako prezentacja np. podczas wieczoru performatywnego 10 czerwca – Open Stage/ Warszawska Platforma Tańca. Istnieje możliwość kontynuacji pracy. Kontakt i rezerwacja miejsca: pianowska@gmail.com. Cena zależy od liczby uczestników.

Warsztat odbędzie się w godzinach 16-20.30.

Gosia Pianowska o warsztacie: „Będziemy ze sobą i w grupie, mierzyć się Z i bawić Tym. Formuła warsztatu wywodzi się z mojego doświadczenia scenicznego zdobytego w różnych krajowych i międzynarodowych projektach artystycznych, z inspirujących spotkań z choreografami i nauczycielami, z którymi miałam okazję pracować. Moje zainteresowanie solo performance zaczęło kiełkować 10 lat temu podczas pierwszych spotkań z Anną Godowską i Sławomirem Krawczyńskim, temat głębiej poruszyłam 3 lata temu, gdy na mojej drodze pojawiła się Ria Higler/ SNDO/Holandia a później Shahar Dor/Artness/Izrael. W zeszłym roku byłam na rezydencji artystycznej w Sofii/Derida Dance Center – gdzie ukończyłam swój duży spektakl solowy. Proponuję Wam improwizację grupową z naciskiem na pracę solo w poszukiwaniu swoich środków i form wyrazu. Zadania improwizacyjne, poszukiwanie inspiracji (tematy improwizacyjne), ćwiczenia praktyczne, elementy choreograficzne, sekwencje ruchowe, dynamika i muzykalność ruchu, twórczy plac zabaw. W zgodzie z potrzebami ciała. W zgodzie ze sobą.”.

Gosia Pianowska – od kilku lat tworzy Poland Contact Improvisation Festival – Warsaw Flow oraz współtworzy warszawską scenę tańca, łącząc nurt tańca współczesnego z improwizacją i kontakt improwizacją. W 2013 współtworzyła ECITE (European Contact Improvisation Teacher Exchange). Uczy kontakt improwizacji w Polsce od prawie dwóch lat. Miała okazję pracować ze studentami w Hiszpanii, Bułgarii, Kopenhadze, Norwegii oraz w Izraelu. Pracuje również nad choreografiami autorskimi, projektami, szczególnie zgłębiając tematykę solo performance oraz performance site specific.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Warszawa: ul. Wspólna 61

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close