Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania i Artgarage „One” – chor. Elwira Piorun

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania i Artgarage „One” – chor. Elwira Piorun

Teatr Tańca Zawirowania i Artgarage „One” – chor. E. Piorun. Materiały własne organizatora

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na spektakl pt. One Teatru Tańca Zawirowania i Artgarage w choreografii Elwiry Piorun.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu One Teatru Tańca Zawirowania i Artgarage:

Wydarzenie plenerowe, niebiletowane
Wydarzenie na Facebooku: link

One to projekt angażujący artystów z Włoch oraz z Polski. Przedsięwzięcie powstaje w Pozzuoli w ramach festiwalu Antichi Scenari oraz w Warszawie. Festiwal Antichi Scenari odbywa się w antycznych miejscach Pozzuoli i Neapolu, co daje dodatkową wartość projektowi. Przedstawienie odwołuje się do ceramicznej figurki kobiety z dwoma wężami w rękach znalezionej na Krecie, a pochodzącej z czasów kultury minojskiej. Niewiele o niej wiadomo, przypuszcza się, że była świadectwem kultu albo pozostałością matriarchalnego społeczeństwa. W każdym razie jest ważnym świadectwem roli kobiet w cywilizacji minojskiej. Do tego właśnie odwołuje się projekt powstający w sieci współpracy z krajami śródziemnomorskimi. Projekt jest odwołaniem się do wspólnej tradycji europejskiej opartej na podkreśleniu roli kobiet w krajach tego obszaru i Polski z tradycjami bogiń słowiańskich. Czerpiąc z tradycji, zespół powstały z greckich, polskich i włoskich tancerzy stworzy widowisko, które może być prezentowane w różnego rodzaju zabytkowych czy miejskich plenerach. One mają być głosem współczesnych kobiet odwołującym się do tradycji tego kręgu kulturowego.

Realizatorzy:

Opieka artystyczna, choreografia: Elwira Piorun
Wykonanie i kreacja: Iza Prokopek, Ilona Gumowska, Amanda Nabiałczyk, Magda Wójcik, Agata Pankowska

***
Festiwal finansowany przez m.st. Warszawa
Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia może być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń Festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

***

Więcej informacji: link

Więcej o wydarzeniach w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: plac Defilad 1 (wydarzenie plenerowe)

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close