Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Lilith” – chor. Elwira Piorun

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Lilith” – chor. Elwira Piorun

„Lilith” © Teatr Tańca Zawirowania

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz spektaklu Lilith. Jest to wyjątkowa realizacja Elwiry Piorun, spektakl o potencjale kobiet, ich niesamowitej mocy i coraz bardziej żywym archetypie kobiecego wyzwolenia.

Spektakl przeszedł ewolucję od projektu tworzonego w ramach Akademii Tańca Zawirowania do pełnowymiarowego spektaklu Teatru Tańca Zawirowania. Po sukcesie przedstawienia na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatru Tańca Zawirowania Elwira Piorun zdecydowała się na kontynuację pracy nad nim.

Lilith to mało znana postać, chociaż występuje zarówno w Biblii, jak i w tradycji żydowskiej. Miała być pierwszą żoną Adama, niestety była zbyt niezależna, więc została zastąpiona przez uległą Ewę. W wielu starożytnych opowieściach jest symbolem kobiecego wyzwolenia, ale jednocześnie, w konsekwencji nieposłuszeństwa mężczyźnie, jest prototypem wszelkiego rodzaju demonów żeńskich: czarownic, wampirzyc i wiedźm. Do dziś inspiruje twórców różnych dziedzin sztuki, pobudza wyobraźnię i zmysły. Lilith to obraz kobiety diabelsko-anielskiej, która fascynuje, ale jednocześnie przeraża. To kobieta uwodzicielsko-niszczycielska, wieczna femme fatale. Mimo wielokrotnych prób wyparcia jej z tradycji, ośmieszania i wiązania z nią jedynie negatywnych cech, wciąż pozostaje źródłem inspiracji, symbolem kobiecości oraz uniwersalnym ponadczasowym archetypem.

Choreografia: Elwira Piorun
Wykonanie: Olga Briks, Joanna Dębska, Aleksandra Kostrzewa, Amanda Nabiałczyk, Ewa Noras, Małgorzata Nowak

Czas trwania: 45 min

Bilety: 20-25 zł, Rezerwacje: ttzawirowania@gmail.com lub przez portal ewejsciówki.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania ul. Belwederska 20/22

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close