Warszawa/Teatr Tańca Zawirowania: „Patchwork” – otwarty pokaz pracy

Zdjęcie: Warszawa/Teatr Tańca Zawirowania: „Patchwork” – otwarty pokaz pracy

Mudness. Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na otwarty pokaz pracy uczestników projektu Patchwork – the structure for non-expressive physical theatre. Po dwóch i pół miesiąca pracy tancerze wyjdą z ukrycia, by podzielić się doświadczeniami z widzami. Z szerokiego repertuaru ćwiczeń artyści wybrali kilka szczególnie interesujących. Wychodzą one daleko poza pracę techniczną; są pretekstem, by umożliwić kontakt z tym, co w pracy aktora/tancerza najpiękniejsze – tworzeniem w materii ciała i emocji. Widzowie będą mieli rzadką okazję zobaczyć składowe budowania przebiegów ruchowych, jak też ćwiczenia na obecność grupową i prowadzenie oparte na głębokiej zależności. Nie zabraknie etiud autorskich będących pełnoprawnymi, acz krótkimi utworami ruchowymi.

Performerzy: „Przez ten labirynt zwykle ukryty przed oczami widza, poprowadzimy Was w sposób prosty i czytelny: opowiemy o sposobie pracy, historii ćwiczeń, czy też o tym dlaczego akurat tak ćwiczymy. Będziecie mieli okazję porozmawiać z artystami oraz zadawać pytania dotyczące interesującego Was elementu.”.

Mile widziane będą również osoby bez doświadczenia w pracy tancerza i aktora, ale nią zainteresowane lub zaciekawione.

Uwagi: podczas pokazu widzowie będą znajdować się w przestrzeni pracy i swoją obecnością tę przestrzeń współtworzyć. Proszeni są więc o ściągnięcie obuwia, wyłączenie telefonów oraz o mobilność podczas próby. Organizatorzy udostępnią kilka krzeseł dla osób ich potrzebujących, ale większość z widzów zaproszą na podłogę, parapet, czy do miejsca, które sami uznają za najdogodniejsze.

Z uwagi na charakter pokazu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja: filip.wencki@gmail.com.

Udział w pokazie jest bezpłatny.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close