Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „The Greatest Show on Earth” – reż. i chor. Marta Kosieradzka

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „The Greatest Show on Earth” – reż. i chor. Marta Kosieradzka

collage zdjęć Jacek Krawczyk

Wersja do druku

Udostępnij

The Greatest Show on Earth to spektakl inspirowany tematyką cyrku, jego estetyką, energią, kolorami i historiami, jakie opowiada od 250 lat. Cyrk to podróżująca scena i aktorzy wiecznie w drodze, wiecznie zależni od pogody i od dobrej woli publiczności. To miejsce pełne tajemnic, fantazji i dziwactw, gdzie nic nie jest tym, na co z pozoru wygląda. W cyrku zaciera się różnica między wykreowaną rolą a prawdą. Na cyrkowej arenie melancholia i tęsknota mieszają się z szaleństwem, metafora życia, które powtarza w kółko te same scenariusze, tak jak w cyrkowym show. Kim naprawdę są artyści na tej arenie? Co sprawia, że chcą stworzyć ten jeden, jedyny, doskonały popisowy numer, który sprawi że na moment staną się centrum uwagi, porwą tłumy i sprawią że ludzie uwierzą w niemożliwe? W spektaklu tańczą studenci Akademii Tańca Zawirowania.

Marta Kosieradzka – absolwentka wydziału grafiki warsztatowej Europejskiej Akademi Sztuk w Warszawie i wydziału tańca Artesis Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii (Belgia), studiowała również w Institute for Dance Arts w Linzu (Austria), a wcześniej ukończyła kurs instruktorski tańca współczesnego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Brała udział w wielu projektach tanecznych z dziedziny teatru tańca, tańca współczesnego i teatru fizycznego w Belgii i Holandii, występowała na wielu festiwalach i imprezach kulturalnych. W Polsce współpracowała z wieloma choreografami m.in Mikołajem Mikołajczykiem, Anną Piotrowską i Karoliną Kroczak. Obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania oraz stowarzyszeniem Format Zero oraz tworzy niezależne projekty artystyczne.

Choreografia: Marta Kosieradzka

Reżyseria: Marta Kosieradzka

Obsada: Patrycja Ćmiel, Leeloo Morgan, Marta Olewińska, Marta Rusiecka, Zuzanna Rytka, Agata Rutkowska, Natallia Sitnikova, Maria Salwińska, Zuzanna Tymczenko, Magdalena Wszołek

rezerwacja: ttzawirowania@gmail.com

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Scena Teatru Tanca Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close