Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania Wieczór z Premierami – „Way to Stay” i „Lambarena”

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania Wieczór z Premierami – „Way to Stay” i „Lambarena”

Way to Stay. Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na Wieczór w Premierami – Way to Stay i Lambarena, który odbędzie się w Teatrze Stara Prochownia (ul. Boleść 2). O 19.00 odbędzie się pokaz filmu Szymona Osińskiego Way to Stay, a o godzinie 19.30 organizatorzy zapraszają na spektakl projektowy Elwiry Piorun Lambarena.

Way to Stay

Filmowy projekt Teatru Tańca Zawirowania (realizacja choreograficzna: Szymon Osiński, koncept, współpraca: Karolina Kroczak) Inspiracją dla autorów filmu jest podróż, a właściwie powody, dla których chcąc ruszyć z miejsca ciągle tkwimy w jednym punkcie. Każdy człowiek ma w swojej historii osobisty martwy punkt. Tancerze opowiadają o własnych „niemożliwościach”, konfrontując widza z takimi zagadnieniami jak chęć kontaktu z drugim człowiekiem, samotność, rezygnacja. Ciała w foliowych workach, oglądanie życia za szybą lub ekranem, bezcielesne wirtualne relacje, nogi, które już nie służą do chodzenia, ręce, które już nie służą do sięgania to motywy powracające w Way to stay. Czy tak żyjąc nie stajemy się martwi? Od czego jesteśmy oddzieleni? Od świata? Drugiego człowieka? Własnego ciała? Od siebie samych? Dlaczego, choć chcemy, nie możemy ruszyć z miejsca? Dlaczego udajemy, że coś robimy, choć nic się nie zmienia? Co nie pozwala nam wyruszyć w podróż?

Występują: Aleksandra Rogalska, Anna Bul, Katarzyna Warowna, Patrycja Wołtosz, Paulina Jędrzejczyk, Sara Bocheńska, Stanisław Sarnecki, Talya Balıkcioglu, Małgorzata Piastowska, Małgorzata Górska

Lambarena

Inspiracją projektu była muzyka z płyty Bach to Africa, która jest połączeniem muzyki klasycznej z ludową muzyką Afryki. Ta muzyka otwiera przestrzeń dla wyobraźni, zachęca do podróży myśli w przestrzeni i w czasie, jednocześnie pozwalając koncentrować się na własnym wnętrzu. Aktywizuje przeżycia duchowe zbliżając nas do natury, z której możemy czerpać nasze emocje. Rozszerza naszą ekspresję o niespodziewane odczucia, które możemy wyrazić również przez działania fizyczne zawarte w tańcu. Spróbujemy w tym projekcie opowiedzieć nasze emocjonalne historie, które ta muzyka w nas wyzwoliła.

Występują: Monika Wielgos, Aleksandra Pacak, Dominika Bartosiewicz, Ada Śledziewska, Sylwia Jasińska, Małgosia Górska, Ola Ziółkowska, Marta Mulsson, Patrycja Wołtosz

Czas trwania: 40 min

Bilety w cenie 10 zł (bilet obowiązuje zarówno na pokaz filmu jak i premierę spektaklu).
Rezerwacje: ttzawirowania@gmail.com, tel. 780 555 280

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Stara Prochownia ul. Boleść 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close