Warszawa: „Tekst w praktyce choreograficznej” (lab) oraz „Małgorzata – wariacje” (warsztat). Prowadzenie: Gosia Gajdemska

Zdjęcie: Warszawa: „Tekst w praktyce choreograficznej” (lab) oraz „Małgorzata – wariacje” (warsztat). Prowadzenie: Gosia Gajdemska

Na zdjęcia: Gosia Gajdemska. Fot. Marcin Wołoszczak.

Wersja do druku

Udostępnij

druga strona intensywność od 12.00 do 5.00 rano ręce które żyją osobno części ciała stan

oczekiwania w pierwszej osobie z krwi i kości małe pomieszczenie części składowe elementy

ciąg znaków

W sobotę 24 czerwca 2017  Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format Zero zaprasza do udziału w laboratorium Tekst w praktyce choreograficznej Natomiast dzień później, 25 czerwca odbędzie się warsztat taneczny dla kobiet Małgorzata – wariacje, inspirowany postacią Małgorzaty z powieści Mistrz i Małgorzata. Laboratorium i warsztat poprowadzi Gosia Gajdemska, można zapisać się na jedno z wydarzeń lub na oba.

Od prowadzącej:

Laboratorium Tekst w praktyce choreograficznej

W ramach laboratorium będziemy badać relacje tekst – taniec/choreografia. Jak tekst i to, co możemy nazwać językiem, determinują myślenie o ruchu i praktykę choreograficzną? Jakie możliwości otwiera przed nami tekst – jego struktura, narracja, logika, specyfika… W jaki sposób może nas inspirować do tańca lub wspierać w tworzeniu własnej choreografii – w pracy z improwizacją, kompozycją, dramaturgią? Ten temat będziemy eksplorować w czasie sześciu godzin zajęć praktycznych, w dialogu pomiędzy narracją tekstu a ekspresją ciała, pomiędzy strukturą i swobodą, pomiędzy abstrakcją języka i abstrakcją ruchu….

25 czerwca 

Warsztat Małgorzata – wariacje

Warsztat taneczny, inspirowany postacią Małgorzaty z powieści Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa. Intrygująca postać i jej historia będą tematem wyjściowym do tanecznych poszukiwań i eksperymentów. Będziemy się poruszać – dosłownie i metaforycznie –  wokół tematu tożsamości indywidualnej i zbiorowej,  pamięci i wyobraźni, odnajdywania w tańcu siebie lub kreowania kogoś innego… W jaki sposób przekonania (także cudze) o naszej tożsamości wpływają na indywidualny potencjał ruchowy, swobodę tworzenia, formy ekspresji? Ile tanecznych twarzy może mieć Małgorzata? Ile masz ich Ty?

Na warsztat zapraszamy Małgorzaty oraz kobiety, które jakakolwiek postać/osoba Małgorzaty (z powieści Bułkahowa, z jakiejkolwiek dziedziny sztuki, z życia) inspiruje, ciekawi, prowokuje.

***

Gosia Gajdemska – choreografka, tancerka, performerka, edukatorka w obszarze tańca i teatru oraz szeroko rozumianej pracy z ciałem. Ma doświadczenie  w pracy z artystami różnych dziedzin, a także z amatorami – dziećmi, młodzieżą, seniorami, osobami niewidomymi i niesłyszącymi. W praktyce warsztatowej i pracy scenicznej łączy elementy tańca współczesnego, improwizacji, improwizacji kontaktowej z podejściem somatycznym i elementami performatywnymi. Obecnie w swoich poszukiwaniach artystycznych zgłębia temat choreografii jako wizualnej formy sztuki, wizerunku i tożsamości oraz relacji tekst/język – taniec/choreografia. Stypendystka programu Dance Intensive w berlińskiej Tanzfabrik oraz Alternatywnej Akademii Tańca 2017, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kluczyk. Współtworzy Kolektyw Artystyczny i Stowarzyszenie Format Zero.

Miejsce: Centrum na Pięknej, ul. Piękna 24/26

Informacje i zgłoszenia:

Joanna Stasina

joanna.formatzero@gmail.com

tel. 790 555 309

Wstęp: 60 zł/1 dzień (wybrany warsztat)

Przy jednoczesnej rezerwacji dwóch warsztatów – 100 zł za oba dni

Obowiązują wpłaty na konto w celu rezerwacji miejsca.

***

Laboratorium i warsztat odbywają się w ramach pracy nad nową produkcją taneczną Gosi Gajdemskiej i Iwony Wojnickiej I”M, inspirowanej postaciami Iwony z dramatu  Iwona, księżniczka Burgunda  Gombrowicza oraz Małgorzaty z Mistrza i Małgorzaty Bułhakowa. 

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Centrum na Pięknej, ul. Piękna 24/26, w godz. godz. 10.00-13.00 oraz 14.00-17.00 (laboratorium „Tekst w praktyce choreograficznej”).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close