Warszawa: Tetsuro Fukuhara „Sekret kwiatu”

Zdjęcie: Warszawa: Tetsuro Fukuhara „Sekret kwiatu”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

ButohSfera i Fundacja Pompka zapraszają w niezwykłą podróż – spektakl  butoh Tetsuro Fukuhary sekret kwiatu.  Tajemniczo lśniąca, zawieszona w przestrzeni biała tuba (Space Tube), piękna muzyka i specyficzny, zaskakujący ruch performera wprowadzają w przestrzeń Butoh  Space Dance. Czy poznamy sekret kwiatu? Urodzony w 1948 roku Tetsuro Fukuhara należy do artystów drugiego pokolenia butoh (po jego twórcach – Kazuo Ohno i Tatsumim Hijikacie). Jest tancerzem choreografem, pisarzem i dyrektorem Tokyo Space Dance.

Butoh jest krokiem z wnętrza. Jest odzyskaniem tego, co w człowieku dzikie i pierwotn,e a jednocześnie odrodzeniem ciała, zatrutego i zagubionego we współczesnym świecie. W moim butoh ciało nie jest narzędziem wyrażającym historię. Ciało jest historią. Zapomniane historie prowadzą w duchową podróż odkrywającą sekrety kwiatu – mówi artysta.

Podczas pobytu w Warszawie, artysta poprowadzi również warsztaty Butoh Space Dance (6-9 października).

Więcej informacji

Tetsuro Fukuhara do dziś najbardziej ceni sobie współpracę z Tatsumim Hijikatą, który zachęcał go do podjęcia i rozwijania własnej drogi. Tak też się stało; w latach 1972-1975 uczył się improwizacji Butoh u Akiry Kasai i w 1975 rozpoczął samodzielną pracę. W 1983 dołączył jeszcze do spektaklu „Historia siedmiu ziół” w choreografii Hijikaty, po czym stworzył swoją koncepcję i organizację Tokyo Space Dance. Jego międzynarodowym debiutem były występy w Paryżu i Berlinie w 1990roku, wsparte  przez Japan Foundation. Od tej pory podróżuje po świecie.

Więcej informacji o artyście na: http://sd-museum.com/e-g/tetsuro/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, Scena Malarnia, pl. Defilad 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close