Warszawa: „The Osmosis” – chor. Natalia Maria Wojciechowska

Zdjęcie: Warszawa: „The Osmosis” – chor. Natalia Maria Wojciechowska

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

The Osmosis to jednoaktowy balet Natalii Marii Wojciechowskiej utrzymany w stylistyce neoklasycznej, pokazujący różne oblicza związku dwojga ludzi – harmonię, zauroczenie, pożądanie, przemoc, ochłodzenie, wyparcie, mrok, romantyzm, dojrzałość – którzy finalnie odnajdują miłość do samych siebie.

Osmoza to samorzutne przenikanie cząstek celem wyrównania wartości. Czyż nie tak powinna brzmieć definicja idealnego związku? Platon twierdził, że jesteśmy połówkami jabłek stale szukającymi tej właściwej, by znowu stać się jednością i to poszukiwanie jest tym najważniejszym. Bez drugiej osoby jesteśmy tylko połówką. Karmieni ideą idealnej, romantycznej miłości, bez której jesteśmy niekompletni, stale poszukujemy, odnajdujemy na chwilę, przeżywamy zawody, narażamy siebie na nieczyste intencje, jesteśmy niekiedy poniżani i obrażani, a czasem idziemy na kompromisy, wybierając trwanie w związku ze strachu przed samotnością. Niekiedy naprawdę uważamy, że jesteśmy zakochani i nawet kochamy lub zakochani jesteśmy w idei bycia z kimś. Przyjęło się, że drugą osobę ma się kochać ponad życie, ponad własne życie i zrobić wszystko – w ogień skoczyć, czyli narazić siebie w imię miłości, a jak nie, to nie jest to prawdziwa miłość. A co człowiekiem? Z najważniejszą jednostką? Co z miłością człowieka do siebie samego? Co z odnalezieniem miłości do siebie i pracą nad tym związkiem.  A może jednak nie jesteśmy połówkami? Może tylko nie rozumiemy, że jesteśmy całością – kompletną cząstką, która może wybrać drugą cząstkę i wówczas nastąpi samorzutne przenikanie cząstek celem wyrównania – OSMOZA.

Choreografia: Natalia Maria Wojciechowska
Muzyka: Laurent Uhres, Max Richter, Arvo Pärt, Ola Gjeilo
Tańczą: Łukasz Lewandowski i Natalia Maria Wojciechowska

Realizacja techniczna: Eligiusz Baranowski

Premiera: 14 lutego 2020

Bilety online 50,00 zł | Bilety w kasie teatru 55,00 zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14A

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close