Warszawa/The Way We Perform [Performans teraz]: Alex Cecchetti „Tamam Shud”

Zdjęcie: Warszawa/The Way We Perform [Performans teraz]: Alex Cecchetti „Tamam Shud”

Think Tank Choreograficzny

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zaprasza na wydarzenie The Way We Perform Now [Performans teraz], promujące nowy numer magazynu „Obieg”. Na uczestników weekendu czeka rave party z choreografami, chodzenie tyłem po parku oraz wizyta w niezwykłym sklepie z butami. Wystąpią między innymi: Alex Cecchetti, Jean-Pascal Flavien, Frédéric Gies, Marysia Stokłosa, Tancereczki, Marta Ziółek i inni.

Performans Spacerując tyłem Alexa Cecchettiego odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym. Uczestnicy zostaną kolejno zaproszeni, by dosłownie wejść tyłem na ścieżkę narracji. Poprowadzi ich przewodnik, szepcząc do ucha fantastyczne anegdoty o niezwykłym miejscu i florze ogrodu. Głos performera nakłada się na obrazy, które stopniowo pojawiają się w polu widzenia uczestnika poruszającego się w tył.

Każdy może napisać kolejny rozdział kryminału z artystą! Jeśli ktoś chce współtworzyć powieść Tamam Shud wystarczy, że w czwartek i piątek będzie, na przykład, chodzić tyłem po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Odsłona kolejnego rozdziału przyszłej powieści zostanie pokazana już we wrześniu w formie wystawy.

Historia tego ogrodu i jego roślin odsłania się stopniowo, drzewo po drzewie, i łączy z twoją opowieścią. Kiedy idziesz w tył, przyszłość masz za plecami, a przeszłość majaczy w dali przed tobą, gdzieś na horyzoncie. Właściwie możesz tylko się z nią pożegnać. Jeśli uderzysz głową w gałąź albo kwiat muśnie twoją dłoń, nagle dotrze do ciebie bezsporny fakt, że obrazy nie pochodzą ze światła, bo śnimy z zamkniętymi oczami.

Performanse odbędą się w dniach 29 i 30 czerwca 2017 w godzinach:

17.00 – 17.20
17.30 – 17.50
18.00 – 18.20
18.30 – 18.50
19.00 – 19.20
19.30 – 19.50
20.00 – 20.20
20.30 – 20.50

Wstęp jest bezpłatny! Zapisy pod adresem: performans@u-jazdowski.pl

Do grudnia 2017 roku Alex Cecchetti pracuje nad nową powieścią artystyczną z wykorzystaniem takich narzędzi, jak performans, wystawa i publiczne czytania. Utracone wspomnienia, odtworzone tropy i pierwsze próby rozwiązania zagadki to tylko niektóre elementy sygnalizujące początek procesu twórczego.

Więcej: http://u-jazdowski.pl/

Partner: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

***

Nowy numer „Obiegu” będzie swego rodzaju programowym manifestem, pisanym w kontekście zarówno historii instytucji, jak i nowych technologii oraz przemian zachodzących w praktykach artystycznych pod wpływem prezentacji sztuki żywej w przestrzeniach galerii. Redaktorzy zapraszają do lektury nowego numeru magazynu oraz do wzięcia udziału w specjalnej performatywnej promocji kwartalnika od 29 czerwca do 2 lipca. Uczestnicy dowiedzą się, co łączy sztuki wizualne i taniec oraz czego uczy się eksperymentalna choreografia od kultury klubowej. Zajmą się również kwestią ciała performera oraz pracy wykonywanej w ramach rozciągniętych w czasie wystaw performatywnych. Wspólnie z zaproszonymi artystami sprawdzą, co oznacza dzisiaj zwrot performatywny w sztukach wizualnych, a także jakie są jego konsekwencje dla instytucji. W planach jest zwiedzanie wystawy Laury Limy i rozmowa z artystką, pokaz nowego projektu Marysi Stokłosy we współpracy z artystką wizualna Alicją Bielawską, spacerowanie tyłem po ogrodzie z Alexem Cecchettim, wizyta w nietypowym sklepie z butami razem z artystą Jean-Pascalem Flavienem, choreograficzny techno rave z Frédérikeiem Giesem oraz warsztaty uzdrawiania poprzez praktykę disco. Będzie też koncert przebojów z Mathiasem Ringgenbergiem, otwarta rozgrzewka z Martą Ziółek i impreza disco z setami DJ-skimi przygotowanymi przez Tancereczki (Paweł Sakowicz/Mateusz Szymanówka) oraz innych artystów.

Organizator:

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Partnerzy medialni:

TOK FM, „Gazeta Wyborcza”, Wyborcza.pl Warszawa, Co Jest Grane 24, „Didaskalia”, e-teatr.pl, „Notes na 6.Tygodni”

Dofinansowano ze środków:

Instytutu Francuskiego w Paryżu, Instytutu Francuskiego w Warszawie, Przedstawicielstwa Generalnego Rządu Flandrii w Polsce, Mondriaan Fund, Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia, Miasta Stołecznego Warszawa.

 

Partnerzy:

Instytut Adama Mickiewicza, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: Ogród Botaniczny, godz. 17.00-21.00 (20-minutowy performans)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close