Warszawa: Transmisja Finału Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji „MŁODY TANCERZ 2013”

Zdjęcie: Warszawa: Transmisja  Finału Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji „MŁODY TANCERZ 2013”

Na zdjęciu uczestnicy eliminacji krajowych, od lewej: Julia Hałka, Dariusz Nowak, Anna Mikuła, Katarzyna Markiewicz, Katarzyna Ciemniejewska (z tyłu), Adrian Radwański, Kristóf Szabó, Łukasz Ludwiczak, Piotr Stanek. Fot. Danuta Matloch.

Wersja do druku

Udostępnij

Departament Szkolnictwa Artystycznego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca oraz TVP Kultura mają przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia transmisji z Finału Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji „MŁODY TANCERZ 2013, który odbędzie się 7 kwietnia o godz. 20.0.

 

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy to jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tanecznych, które odbywa się od 1985 r. Krajowe eliminacje do Konkursu wyłonią polskiego reprezentanta do europejskiego finału. O udział w finale będzie rywalizować dziesięcioro wspaniałych, zdolnych, młodych tancerzy z całego kraju, którzy zaprezentują układy w różnych stylach tańca współczesnego. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale w Operze Bałtyckiej w Gdańsku 14 czerwca br.

Do krajowych eliminacji konkursu TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca zakwalifikowały dziesięciu tancerzy na podstawie ich dotychczasowych osiągnięć artystycznych. O tytuł reprezentanta Polski uczestniczącego w międzynarodowym finale Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy walczyć będą: Katarzyna Ciemniejewska, Julia Hałka, Łukasz Ludwiczak, Katarzyna Markiewicz, Anna Mikuła, Dariusz Nowak, Adrian Radwański, Piotr Stanek, Kristóf Szabó  oraz Hanna Wiadrowska.

Każdy z uczestników krajowych eliminacji, które TVP Kultura transmitować będzie 7 kwietnia o godz. 20.00, wykona 1,5-minutowy solowy układ choreograficzny do dowolnie wybranej muzyki. Ponadto kandydaci zaprezentują się w choreografii grupowej, przygotowanej specjalnie dla potrzeb konkursu pod okiem Jacka Tyskiego – solisty Polskiego Baletu Narodowego, tancerza, choreografa.

Taneczne zmagania oceni profesjonalne jury: Ewa Wycichowska – choreograf, pedagog, tancerka, dyrektor Polskiego Teatru Tańca; Jacek Przybyłowicz – tancerz, choreograf, pedagog baletu, wicedyrektor ds. baletu Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu oraz Grzegorz Pańtak – tancerz, solista i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, pedagog tańca jazzowego i modern jazz, choreograf. W trakcie obrad jury widzowie TVP Kultura zobaczą niezwykły układ choreograficzny Anny Hop LAB V.

Finałowe zmagania Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy odbędą się 14 czerwca w Operze Bałtyckiej z udziałem dziesięciu tancerzy, reprezentujących takie europejskie kraje jak: Armenia, Białoruś, Czechy, Holandia, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowenia, Szwecja, Ukraina.

 

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy to jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tanecznych, które odbywa się od 1985 r. Dotychczas Polska była jego organizatorem dwukrotnie (w 1997 r. konkurs odbywał się w gdyńskim Teatrze Muzycznym, a w 2005 r. w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej).

Strona Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy:

http://www.youngdancers.tv/page/gdansk-2013

Strona krajowych eliminacji Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy:

www.eurowizjadlamlodychtancerzy.tvp.pl

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DO POBRANIA

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close