Warszawa/United Solo Europe 2015: Warsztaty tańca butoh. Prowadzenie: Yokko

Zdjęcie: Warszawa/United Solo Europe 2015: Warsztaty tańca butoh. Prowadzenie: Yokko

Butoh Medea. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty poświęcone będą serii ćwiczeń z dziedziny tańca butoh oraz ćwiczeniom wokalnym i aktorskim. Uczestnicy warsztatów poznają podstawy techniki butoh, rozszerzonej o ćwiczenia głosowe i ruchowe pochodzące z tradycyjnych metod teatralnych. Warsztaty pomogą uczestnikom w doskonaleniu koncentracji i odprężeniu.

Butoh jako kontrkulturowa forma współczesnego tańca, narodził się w Japonii na przełomie lat 50. i 60. Jego powstanie łączy się z właściwą współczesnym czasom wymianą międzykulturową – powstał w wyniku fascynacji japońskich artystów XX w. europejską sztuką awangardą: teatrem, tańcem, filozofią, sztukami plastycznymi. Japońscy artyści dokonali połączenia myśli Wschodu i Zachodu, czego wynikiem jest tak niezwykłe zjawisko jak taniec butoh i dlatego też znajduje ono odbiorców zachodnich, którzy identyfikują się z tematami poruszanymi w butoh, w ten efekt obcości kulturowej został przekroczony. Butoh proponuje „totalną obecność” i szczególną jakości ruchu, zasadniczo różniącą się od innych form teatru fizycznego i tańca.

 

Yokko, pochodząca z japońskiej Nagoi, jest laureatką kilku prestiżowych nagród oraz dwukrotnie wystąpiła w czasie nowojorskiej edycji festiwalu United Solo (w 2013 i 2014 roku).

Bilety

Podczas festiwalu United Solo Europe 2015 dzień wcześniej, 16 czerwca o godz. 20.00, artystka pokaże również spektakl Butoh Medea.

Więcej informacji

Strona festiwalu: www.teatrsyrena.pl/united-solo-europe.html

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Warszawa: Teatr Syrena, ul. Litewska 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close