Warszawa/United Solo Europe 2016: Alfredo Tauste i Rafael Abolafia „Ruch, przestrzeń i rekwizyty” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/United Solo Europe 2016: Alfredo Tauste i Rafael Abolafia „Ruch, przestrzeń i rekwizyty” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Syrena i Omar Sangare zapraszają na kolejną edycję projektu United Solo Europe 2016. W tym roku warsztaty Ruch, przestrzeń i rekwizyty poprowadzą Alfredo Tauste i Rafael Abolafia. W jaki sposób zamienić neutralną przestrzeń w miejsce personalnych przeżyć postaci? Uczestnicy zbadają, jak dostosować choreografię i ruch sceniczny do różnych typów przestrzeni, by osiągnąć efekt intymnego i osobistego kontaktu z widownią. Przedmiotem analizy będzie to, jakie rekwizyty należy dobrać, by osiągnąć zamierzony efekt, jak również to, jakie emocje są przywoływane przez różne przedmioty.

Zgłoszenia: Kasa Teatru Syrena, tel. 22 10 11 613 i 616.

Prowadzący o warsztatach:

Na koniec, spróbujemy krótkiej kreacji scenicznej, biorąc pod uwagę role pełnione przez trzy elementy: przestrzeń, ruch i rekwizyty. Prosimy aby, uczestnicy przynieśli na warsztaty po trzy przedmioty, które posłużą za rekwizyty. Przedmioty mogą ulec zniszczeniu, więc to nie powinno być nic cennego ani osobistego.

***

United Solo Europe to program, który prezentuje wyselekcjonowane spektakle jednego aktora dla międzynarodowej publiczności Europy. Solowi artyści reprezentują kultury wielu narodów; ich spektakle inspirują wyjątkową treścią i różnorodną estetyką sceniczną. Europejski program jest realizacją aspiracji i działań nowojorskiej organizacji teatralnej United Solo. W 2010 roku United Solo powstało jako największy festiwal monodramów na świecie, oferując rekordową liczbę przedstawień każdego roku w Theatre Row, w epicentrum światowej rozrywki przy 42 ulicy na Manhattanie. Każdego roku United Solo przedstawia spektakle renomowanych artystów, odkrywa wschodzące gwiazdy showbiznesu, rekomenduje i nagradza wybitne przedstawienia, wspiera charytatywnie środowisko teatralne i otwiera nowe perspektywy dla prezentacji solowej formy teatru. Równolegle do bazowego festiwalu w Theatre Row w Nowym Jorku, United Solo deleguje wyselekcjonowaną grupę monodramów na specjalną prezentację w Europie. W 2013 roku United Solo zainaugurowało program w Europie, prezentując przedstawienia w wykonaniu uznanych na świecie twórców, w tym między innymi Reginy Advento, artystki Teatru Tańca Piny Bausch.

Program United Solo Europe 2016

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Warszawa: Teatr Syrena, ul. Litewska 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close