Warszawa/United Solo Europe 2016: Pablo Aran Gimeno „17 cm ponad ziemią” – chor. Jorge Puerta Armenta

Zdjęcie: Warszawa/United Solo Europe 2016: Pablo Aran Gimeno „17 cm ponad ziemią” – chor. Jorge Puerta Armenta

Fot. Maarten Vanden Abeele

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Syrena i Omar Sangare zapraszają na kolejną edycję projektu United Solo Europe 2016. W tym roku odbędzie się pokaz spektaklu 17 cm ponad ziemią w choreografii Jorge Puerta Armenty i wykonaniu Pablo Aran Gimeno. Przedstawienie stanowi ucztę teatru tańca, przygotowaną i prezentowaną przez członków zespołu Piny Bausch. Spektakl opowiada o mężczyźnie znajdującym się na życiowym zakręcie, który doświadcza bolesnej przemiany. Jest zagubiony, co popycha go do ekspresyjnego tańca, graniczącego z szaleństwem. Raz targają nim niekończące się emocje, to znów opada z sił. W końcu, odnajduje nirwanę – 17 centymetrów nad ziemią.

Trailer

Pomysł, reżyseria i choreografia: Jorge Puerta Armenta

Współtwórcy spektaklu: Jorge Puerta Armenta i Pablo Aran Gimeno

Obsługa techniczna: Marco Wehrspann

Zdjęcie: Maarten Vanden Abeele.

Więcej o: Jorge Puerta Armenta

***

United Solo Europe to program, który prezentuje wyselekcjonowane spektakle jednego aktora dla międzynarodowej publiczności Europy. Solowi artyści reprezentują kultury wielu narodów; ich spektakle inspirują wyjątkową treścią i różnorodną estetyką sceniczną. Europejski program jest realizacją aspiracji i działań nowojorskiej organizacji teatralnej United Solo. W 2010 roku United Solo powstało jako największy festiwal monodramów na świecie, oferując rekordową liczbę przedstawień każdego roku w Theatre Row, w epicentrum światowej rozrywki przy 42 ulicy na Manhattanie. Każdego roku United Solo przedstawia spektakle renomowanych artystów, odkrywa wschodzące gwiazdy showbiznesu, rekomenduje i nagradza wybitne przedstawienia, wspiera charytatywnie środowisko teatralne i otwiera nowe perspektywy dla prezentacji solowej formy teatru. Równolegle do bazowego festiwalu w Theatre Row w Nowym Jorku, United Solo deleguje wyselekcjonowaną grupę monodramów na specjalną prezentację w Europie. W 2013 roku United Solo zainaugurowało program w Europie, prezentując przedstawienia w wykonaniu uznanych na świecie twórców, w tym między innymi Reginy Advento, artystki Teatru Tańca Piny Bausch.

Program United Solo Europe 2016

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Syrena, ul. Litewska 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close