Warszawa: „Usłyszeć taniec”

Zdjęcie: Warszawa: „Usłyszeć taniec”

Spektakl „Usłyszeć taniec”. Materiały własne organizatora

Terminal Kultury Gocław zaprasza na setny, jubileuszowy pokaz spektaklu muzyki i tańca Usłyszeć taniec. Zysk ze spektaklu zostanie przekazany Fundacji Ocalenie, wspierającej uchodźców z Ukrainy w Polsce. Środki trafią na działalność świetlic dla dzieci uchodźczych. W spektaklu weźmie udział blisko 20 artystów. Gościem specjalnym będzie ukraińska tancerka, pochodząca z Charkowa Maria Lozova.

Wersja do druku

Udostępnij

Usłyszeć taniec to widowisko różnych form tańca: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki etnojazzowej granej na żywo. Barwny spektakl, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA.

Od premiery podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Lądku Zdroju w 2013 roku projekt ewoluował z 15-minutowego pokazu 3 tancerzy i perkusisty do pełnowymiarowego widowiska z udziałem 6 muzyków i 4 tancerzy. Od blisko 10 lat spektakl grany jest nieprzerwanie w całej Polsce. Przez ten czas w projekcie Usłyszeć taniec na stałe lub gościnnie występowało 53 artystów z 8 krajów. W Warszawie wystąpi cały aktualny skład widowiska wraz zaproszonymi gośćmi, łącznie blisko 20 artystów.

Bilety dostępne na stronie: https://biletyna.pl/spektakl/Uslyszec-taniec/Warszawa

Zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=gsH_C6CLlyI

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Terminal Kultury Gocław, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close