Warszawa/VI Dni Teatru na Mokotowie: Teatr ROZBARK „democratic body” – reż. i chor. Anna Piotrowska

Zdjęcie: Warszawa/VI Dni Teatru na Mokotowie: Teatr ROZBARK „democratic body” – reż. i chor. Anna Piotrowska

Fot. Materiały organizatorów (zrzut ekranu z zapisu spektaklu).

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VI Dni Teatru na Mokotowie Teatr Druga Strefa zaprasza na pokaz spektaklu democratic body Teatru ROZBARK w choreografii  Anny Piotrowskiej. Istotny dla nowego przedstawienia był przebieg procesu, w którym artyści przyglądali się wykreowanemu przez Annę Piotrowską określeniu: democratic body. Sam proces twórczy był przestrzenią zdefiniowania w ciele, czym może stać się tytułowe „democratic body”. Sam proces twórczy był przestrzenią zdefiniowania w ciele, czym może stać się tytułowe „democratic body”. Democratic body db – w tym wypadku staje się również „bohaterem” spektaklu, stworzonym z sześciu ciał demokratycznych tworzących jedno wspólne.

Potwierdza się reguła, że ciało może być demokratyczne tylko względem innych ciał. Jedno ciało nie jest w stanie stworzyć systemu demokratycznego. db nie ma przeszłości, czyli swoistej tożsamości, która mogłaby stworzyć obawy przed brakiem akceptacji innych demokratycznych ciał. db żyje tu i teraz, nie zajmując się zupełnie przeszłością. W systemie stworzonym przez db jest miejsce na indywidualność, nie ma za to pola na intelektualizację ego.

Produkcja „democratic body” Anny Piotrowskiej to osobisty hołd złożony demokracji jako najwyższemu dobru, które człowiek otrzymuje – możliwości wyboru. Dla choreografa, tancerza, reżysera,  wybór określa horyzont twórczy. Pozwala wydobywać z ciała wszystko to, co domaga się wyrazu. Czy ciało podlega jednak zasadom wolnego wyboru? Czym jest demokracja w ciele i czy w ogóle jest możliwa? Gdy jedno demokratyczne ciało spotyka drugie, rozpoczyna się spektakl balansu, między równością i nierównością, tolerancją i wycofaniem, obcością i zaufaniem. Ujawniają się nie tylko przemyślane strategie kontaktu z drugim człowiekiem, ale również skrywane emocje, lęki, potrzeby. Demokracja staje się nie tyle celem, co narzędziem. Pozwala kochać i być kochanym, wybierać i szanować wybory, wygrywać i godzić się z przegraną…

Anna Duda, obserwatorium krytyczne

koncepcja, reżyseria, choreografia: Anna Piotrowska

kreacja i wykonanie: Kamil Bończyk, Wojciech Chowaniec, Szymon Dobosik, Jan Lorys, Tomek Urbański, Piotr Mateusz Wach

muzyka: Michał Mackiewicz

światła: Anna Piotrowska & Michał Wawrzyniak

scenografia, kostiumy: Anna Piotrowska

obserwatorium krytyczne: Anna Duda, Aleksandra Kranz

współpraca: Przemek Jeżmirski, Bożena Suwaj, Paweł Murlik, Dastin Greczyło

premiera: 29 czerwca 2015 roku, Teatr ROZBARK

produkcja: Teatr ROZBARK, Fundacja Rozwoju Tańca _ eferte

czas trwania: 60 minut

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny przy wcześniejszej rezerwacji telefonicznej bezpłatnych wejściówek. Rezerwacje wystartują 4 maja o godzinie 12.00 pod numerem telefonu 690-886-943.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14 A

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close