Warszawa: VI Międzynarodowe Warsztaty i Prezentacje Sztuki Mimu „Silence of the body/Milczące ciało”

Zdjęcie: Warszawa: VI Międzynarodowe Warsztaty i Prezentacje Sztuki Mimu „Silence of the body/Milczące ciało”

Fot. patrycja Płanik.

Wersja do druku

Udostępnij

tefan Niedziałkowski – autor i dyrektor artystyczny wydarzenia – zaprasza do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie (ul. Elektoralna 12) na Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimu. To przedsięwzięcie ukierunkowane na badanie i doskonalenie sztuki milczącego aktora, tworzącego swój oryginalny teatr ruchu. Do prowadzenia warsztatów są zapraszani wybitni przedstawiciele sztuki mimu. Zapisy na warsztaty za pośrednictwem strony www.mimearttheatre.pl.

Publiczność zobaczy ponadto prezentacje artystyczne w wykonaniu Stefana Niedziałkowskiego i JIDAI – artysty zaproszonego z Japonii oraz premierę spektaklu Duch dźwięku/Spirit of Sound. To widowisko specjalnie na tę okazję przygotował Stefan Niedziałkowski z zespołem Teatru Sztuki Mimu.

Stefan Niedziałkowski jest wybitnym mimem o międzynarodowej sławie, wywodzącym się z Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego; aktor, reżyser, choreograf, autor scenariuszy dla teatru pantomimy, pedagog.

Międzynarodowe Warsztaty i Prezentacje Teatru Sztuki Mimu Silence of the Body/Milczące Ciało są organizowane od 2009 roku. Silence of the Body/Milczące Ciało jest wyjątkowym przedsięwzięciem artystycznym i nie można go porównać z żadnym innym, czy to w Polsce czy na świecie. Nie jest to festiwal lecz spotkania artystów z publicznością i uczestnikami warsztatów.

Artyści podczas prezentacji dla publiczności oraz warsztatów dla wybranych uczestników przekazują sekrety swojej twórczej pracy i dzielą się zdobytymi przez lata doświadczeniami. Uczestnicy zdobywają wiedzę o sposobach zobrazowania skomplikowanych stanów milczenia. Publiczność staje się obserwatorem twórczej pracy.

Organizator i miejsce realizacji: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie

Koordynator projektu ze strony MCKiS: Anna Mizińska, a.mizinska@mckis.waw.pl, tel. 22 586 42 14.

 

Program:

 

19 maja, godz. 19.00

Prezentacja JIDAI i Stefana Niedziałkowskiego;

Premiera spektaklu Teatru Sztuki Mimu Duch dźwięku/Spirit of Sound;

Obchody Jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Stefana Niedziałkowskiego.

20 maja, godz. 19.00

Prezentacja JIDAI i Stefana Niedziałkowskiego

Spektakl Teatru Sztuki Mimu: Duch dźwięku/Spirit of Sound.

Bilet wstępu: 24 zł.

WARSZTATY prowadzone przez Stefana Niedziałkowskiego i JIDAI

21 maja, godz. 9.00 – 14.00

22 maja, godz. 9.00 – 17.00; 17.00 – zakończenie warsztatów.

Koszt uczestnictwa w warsztatach: 200 zł.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close