Warszawa/VII Dni Japonii: Wymiary cielesności w kulturze japońskiej – wystąpienia poświęcone tematyce butoh

Zdjęcie: Warszawa/VII Dni Japonii: Wymiary cielesności w kulturze japońskiej – wystąpienia poświęcone tematyce butoh

Na zdjęciu: Kazuo Ohno. Fot. Akira Inoue.

Wersja do druku

Udostępnij

W trakcie konferencji „Wymiary cielesności w kulturze japońskiej” organizowanej podczas VIII Dni Japonii na Uniwersytecie Warszawskim,  dr Iga Rutkowska, (japonistka, Uniwersytet Warszawski) i Anita Zdrojewska (japonistka, Fundacja Pompka – wydawca książki Świat butoh Kazuo Ohno) podejmą dyskusję na temat: czy jest „ciało japońskie” .  W rozmowie weźmie też udział dr Katarzyna Pastuszak (teatrolożka, Stowarzyszenie Amareya Art), która otworzy panel poświęcony butoh  prezentacją Ciało w kryzysie w Ankoku butō Tatsumiego Hijikaty i działaniach artystycznych powojennej awangardy japońskiej Manggha.

Prezentacja fragmentów książki i archiwalnych fotografii Kazuo Ohno. Z fragmentem spektaklu Kanabasis. Szepty i kości  wystąpi  Sylwia Hanff (Limen butoh)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 13:45

Warszawa: BUW (Biblioteka Uniwersytecka) sala 316, ul Dobra 56/66.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close