Warszawa/VII Przegląd Zjawisk Teatralnych „Czarna Offca”: Magdalena Niernsee „India katha…zapis pamięci tancerki”

Zdjęcie: Warszawa/VII Przegląd Zjawisk Teatralnych „Czarna Offca”: Magdalena Niernsee „India katha…zapis pamięci tancerki”

Fot. M. Rybicka

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl teatru tańca, opierający się na autentycznych doświadczeniach nauki w Państwowej Szkole Tańca Kathak Kendra w New Delhi. Autorka – Magdalena Niernsee, tancerka i choreografka prowadzi narrację, w której łączy osobiste wspomnienia i uczucia z elementami ściśle technicznymi klasycznego tańca Kathak. Scenografię tworzą multimedialne obrazy. Konstrukcja pierwszej części spektaklu ma charakter próby, osobistej wypowiedzi. Inspirowana jest wpółczesną formą spektaklu tańca jako wykładu-prezentacji, w której tancerz obnaża tajniki techniki, mówi o codzienności, o treningu, bez fasady kostiumu i makijażu. Drugą część stanowi pokaz samego tańca w trzech autorskich choreografiach przedstawiających zarówno aspekty techniczne, jak i liryczną opowieść. „Katha” znaczy „opowiadać”.

Czas trwania: 45 minut plus opcjonalnie – warsztat parataneczny z udziałem publiczności – 15 minut.

Więcej: http://czarnaoffca.manifo.com/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Academia, ul. 11 listopada 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close