Warszawa/VII Przegląd Zjawisk Teatralnych „Czarna Offca”: Magdalena Niernsee – warsztat kathak fusion

Zdjęcie: Warszawa/VII Przegląd Zjawisk Teatralnych „Czarna Offca”: Magdalena Niernsee – warsztat kathak fusion

Fot. M. Rybicka

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Czarna Offca zaprasza na warsztat indyjskiego tańca kathak, który poprowadzi Magdalena Niernsee. KATHAK FUSION – połączenie techniki indyjskiego tańca klasycznego Kathak, jogi, technik teatralnych i relaksacyjnych. Świetnie rozwija poczucie rytmu, koordynację ciała i pobudza wyobraźnię. W miarę „oswajania” kolejnych elementów tańce indyjskie fascynują i wciągają. Rytmika staje się rozrywką dla umysłu, niczym matematyczna łamigłówka. Dynamika i kompleksowość ruchu zapewniają świetną kondycję i modelują sylwetkę w równomierny sposób. Opowiadanie historii – wyobrażanie różnych emocji – mają terapeutyczne działanie. Mottem tej techniki jest „zrozumieć całość poprzez rozwinięcie szczegółu”. Najważniejszy jest tutaj ruch kierowany emocją, wynikającą z pobudzenia wyobraźni.

Charakter zajęć jest otwarty na tancerzy i aktorów różnych technik. Pomaga w budowaniu świadomości ciała i udoskonala warsztat.

Magdalena Niernsee – magister sztuki, dyplom na Wydziale Grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, stypendystka ICCR na naukę tańca w prestiżowej Wyższej Szkole Tańca Kathak, Kathak Kendra w New Delhi (dyplom taneczny obroniła w maju 2013 po czteroletnim stałym pobycie w Delhi), wychowanka słynnego Pt. Jai Kishan Maharaj w stylu Lucknow gharana.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: czarnaoffca2004@gmail.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Warszawa: Teatr Akt, ul. Łaziebna 9, w godz. 10.00.-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close