Warszawa/VII „Wejdź w Muzeum”: Otwarty pokaz grupy „Ciała w ruchu” (opieka: Mary Szydłowska)

Zdjęcie: Warszawa/VII „Wejdź w Muzeum”: Otwarty pokaz grupy „Ciała w ruchu” (opieka: Mary Szydłowska)

Fot. Kuba Mozolewski.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VIII edycji młodzieżowego programu Wejdź w Muzeum od początku roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej zrealizowało cykl zajęć pod hasłem „Ciała w ruchu”.

Podczas kilku intensywnych spotkań uczestnicy testowali potencjał ciała, wychodząc z założenia, że jest ono ważnym źródłem wiedzy o świecie. Ruch był dla nich motorem działań, w ramach których poznawali lepiej siebie, rozwijali swoją intuicję i fantazję. Sprawdzali, jak długo mogą w nim trwać, zmieniając jego źródło i motywację, w jaki sposób chować go w środku ciała albo otwierać na przestrzeń i innych. Całość procesu pomyślana była jako narzędzie rozbudzania świadomości ciała i aktywizacji jego uczestników. Interesowało ich, jak podobne doświadczenie przełoży się na naszą ciekawość względem świata i jak zmieni jego postrzeganie.

Cykl został zaprojektowany przez Mary Szydłowską z myślą o dzieleniu się praktykami choreograficznymi w swobodnej atmosferze pracy grupowej.

Uczestnicy chcą podsumować swoją podróż i podzielić się publicznie jej efektami, poprzez remix dotychczasowych ćwiczeń choreograficznych. Zapraszają  na otwarty pokaz działań, który odbędzie się w przestrzeni wystawy Edi Hila. Malarz Transformacji w Muzeum nad Wisłą.

Pokaz przygotowany jest przez licealistów i licealistki we współpracy z Mary Szydłowską.

Mary Szydłowska – choreografka i antropolożka, rozpoczęła swoją praktykę ruchową w latach 2010-2012 w krakowskich klubach Krzysztofory i Bomba. Absolwentka kursu choreografii eksperymentalnej kolektywu Centrum w Ruchu (2016) w Warszawie, stypendystka School of New Dance Development w Amsterdamie (2017) oraz Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk). Uczestniczyła w licznych warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą oraz performansach pokazywanych m.in. w Galerii Studio. Zajmuje się dokumentacją praktyk choreograficznych we współpracy z Fundacją Burdąg, kolektywem Centrum w Ruchu i Zachętą Narodową Galerią Sztuki (wystawa Lepsza Ja).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close