Warszawa: VIII edycja konkursu etiud tanecznych „Up to Stage”

Zdjęcie: Warszawa: VIII edycja konkursu etiud tanecznych „Up to Stage”

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

W wydarzeniu wezmą udział młodzi tancerze Egurrola Dance Studio, którzy zaprezentują swoje umiejętności w tańcu jazzowym, modern, contemporary i współczesnym. To już kolejna edycja, podczas której tancerze będą musieli zinterpretować wspólny temat. Tym razem jest nim tabu. Wśród poruszanych w choreografiach zagadnień znajdzie się m.in. alkoholizm, narkomania, homoseksualizm, przemoc fizyczna oraz samotność.

Na scenie zaprezentują się zespoły w etiudach przygotowanych przez przez takich choreografów, jak Aneta Bułka, Adrianna Chodakowska, Marta Czyż, Anna Derfel, Karolina Kroczak, Katarzyna Mieczkowska oraz Paweł Michno.

„Zależy nam na stałym rozwoju naszych tancerzy, nie tylko pod względem techniki, ale także obcowania z publicznością i światłem reflektorów” – mówi Agustin Egurrola, tancerz i choreograf, właściciel sieci szkół tańca Egurrola Dance Studio. „Poprzez taniec na deskach teatru wyrażają oni swoje emocje, a jednocześnie stają się artystami, co jest dla nich wyjątkowym przeżyciem” – dodaje.

Wyboru zwycięskiej prezentacji dokona jury, a dodatkowo nagrodzona zostanie największa osobowość sceniczna Up to Stage – najlepszy i najbardziej wszechstronny tancerz. Dodatkową atrakcją wydarzenia będą występy grup dziecięcych i młodzieżowych Egurrola Dance Studio.

Bilety do nabycia w przedsprzedaży w recepcjach szkół oraz na godzinę przed wydarzeniem w holu kasowym Teatru IMKA.

Cena biletu: 20 zł

Egurrola Dance Studio – największa szkoła tańca w Warszawie, założona w 1992 roku, przy Ośrodku Kultury Ochoty przez Agustina Egurrolę i Joannę Szokalską. W pierwszych latach działalności szkoła znana była jako Studio Tańca Volt. Dwa lata później Agustin Egurrola założył grupę VOLT, która szybko została najbardziej znaną grupą zawodowych tancerzy w Polsce. W 2003 roku szkoła przeniosła się do własnej siedziby, przy ul. Żwirki i Wigury 99a i zmieniła nazwę na Egurrola Dance Studio.

Obecnie Egurrola Dance Studio to sieć sześciu szkół tańca zlokalizowanych na terenie Warszawy i w podwarszawskim Konstancinie. To także imprezy taneczne, obozy, wyjazdy oraz warsztaty taneczne –Dance Mania, Hip Hop Mania, Europejskie Spotkania Taneczne, na które przyjeżdżają tancerze światowej sławy. Egurrola Dance Studio to także ]zespoły: Luzik 1, Luzik 2, Luz 1, Luz 2, V2, V3, Jazz One i Jazz One Junior, które zdobywają uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą – mogą pochwalić się tytułami Mistrzów Polski, Europy i Świata.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Teatr IMKA, ul. M. Konopnickiej 6.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close