Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Coaching project pod kierunkiem Tomáša Nepšínský’ego

Zdjęcie: Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Coaching project pod kierunkiem Tomáša Nepšínský’ego

Wariat i zakonnica. Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Tancerze Teatru Tańca Zawirowania wraz z zaproszonymi gośćmi pracowali pod kierunkiem Tomáša Nepšínský’ego nad zagadnieniem improwizacji. Były to trzy dni współpracy między różnymi osobowościami, odmiennymi temperamentami artystycznymi , niezależnymi twórcami połączonymi w jeden organizm, którego łączna wartość jest większa niż prosta suma poszczególnych składników. Połączenie technik i siły wyrazu tancerzy, którzy na chwilę spotkali się, by połączyć w stworzeniu wspólnej, ale wewnętrznie różnorodnej jakości. Pokaz efektów ich pracy to jedyna szansa na zobaczenie tej jednorazowej i niepowtarzalnej konstelacji.

 

Tomáš Nepšínský jest nagradzanym i doświadczonym tancerzem, choreografem i nauczycielem. Od 2009 roku jest dyrektorem Departamentu Tańca w Konserwatorium J. L. Bella w Banskiej Bystrzycy. Jego spektakle były prezentowane na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Belgii, Czechach, Hiszpanii i w Indiach. We współpracy z Teatrem Tańca Zawirowania stworzył Zbliżenia – spektakl, którego premiera odbyła się podczas VII Festiwalu i który wciąż jest ciepło odbierany przez polską i międzynarodową publiczność.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Stara Prochownia, ul. Boleść 2, Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close