Warszawa/Warsaw Dance Department: „Israeli Intensive” – intensywny kurs tańca współczesnego

Zdjęcie: Warszawa/Warsaw Dance Department: „Israeli Intensive” – intensywny kurs tańca współczesnego

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Warsaw Dance Department i Fundacja Movementum zapraszają na intensywny kurs tańca współczesnego Israeli Intensive 2018 – Nowe ścieżki – Jedno ciało – Nowa HORA.
To druga edycja, podczas której uczestnicy spotkają się z fantastycznymi nauczycielami i performerami z Izraela. Israeli Intensive jest adresowany do osób tańczących na poziomie zaawansowanym – amatorów na wysokim poziomie, studentów, absolwentów kierunków tanecznych, profesjonalistów. Poziom jest wysoki, a struktura warsztatów intensywna. Językiem prowadzenia jest j. angielski.

W wyniku wieloletniej pracy zaproszeni nauczyciele opracowali własne techniki i nieustannie pracują z innymi, tworząc nowe kreacje, ale prawdziwym powodem, dla którego przyjadą, jest dzielenie się niegasnącą pasją do szukania autentyczności. Autentyczności, która zasila ruch, ciało, ekspresję, tworzy warunki do performerskiego działania. Warsztaty będą połączeniem wysokiego poziomu technicznego ze świadomością ciała, z przestrzenią do spotkania, kontaktu i kreacji.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dwóch terminach, a dodatkowo będzie zasilona różnymi wydarzeniami towarzyszącymi, dzięki nowej współpracy z Jewish Community Center Warsaw – i programowi o nazwie Nowa HORA.

Warsztaty odbędą się w dwóch terminach:

– 13-14 sierpień 2018
– 11-16 wrzesień 2018
Zajęcia każdego dnia o: 10:15 – 17:00

Formularz zgłoszeniowy (13-14 sierpień 2018):

https://docs.google.com/forms/d/1Zv7ay3zW-z2RDMiDaHzrN29HjWSgTjV9MX3VgT6_t_w/viewform?edit_requested=true

Formularz zgłoszeniowy (11-16 wrzesień 2018):
https://docs.google.com/forms/d/1pBKiEmxRUDuaKQp7htuG7Uaejii6kUw55eP1VboyulY

15 września odbędzie się wieczór improwizacji, spektakli i taneczne jam session – I M SPACE #5

Koszt:

sierpień – 2 dni/ 6 godzin dziennie
13-14 sierpień
early bird 220 zł – do 20 lipca
standardowa cena 300zł – po 20 lipca

wrzesień – 6 dni/ 6 godzin dziennie
11-16 września
early bird 800 zł– do 5 sierpnia
standardowa cena 900 zł – po 5 sierpnia

częściowy udział
11-13 września – 500 zł
14 -16 września – 500 zł

Wpłaty przelewem na konto Fundacji Movementum (dane do przelewu zostaną przesłane wraz z potwierdzeniem rejestracji zgłoszenia).

W przypadku rezygnacji pełna kwota może zostać zwrócona do 30.07( I część) / 20.08 (II część). Po tej dacie organizatorzy zwracają 50% kwoty.

Listy zamykają się: 30.07 // 20.08 Ilość miejsc ograniczona!

Harmonogram spotkań:

13-14 sierpień 2018

10.15 – 11.15 Adi Weinberg-Prejna – Gaga dancers

11.30 – 12.45 Irad Mazliah – Body Conditioning

12.45 – 14.00 przerwa obiadowa

14.00 – 17.00 Joseph Tmim – Taniec współczesny i repertuar Masterclass

11-13 września 2018

10.15 – 11.15 Adi Weinberg-Prejna – Gaga dancers

11.30 – 12.45 Irad Mazliah – Body Conditioning

12.45 – 14.00 przerwa obiadowa

14.00 – 17.00 Ido Batash – Taniec współczesny i repertuar Masterclass

14-16 września 2018

10.15 – 11.15 Adi Weinberg-Prejna – Gaga dancers

11.30 – 12.45 Irad Mazliah – Body Conditioning for Dancers

12.45 – 14.00 przerwa obiadowa

14.00 – 17.00 Ruth Valensi – Taniec współczesny i repertuar Masterclass, Feldenkrais

Tegoroczna kadra Israeli Intensive:

Joseph Tmim – taniec współczesny i repertuar, intensywny Masterclass
Ido Batash – taniec współczesny i repertuar, metoda MoveMental
Ruth Valensi – repertuar Vertigo Dance Company, taniec współczesny, Feldenkrais
Adi Weinberg-Prejna– Gaga dancers dla tancerzy, prosto od Ohada Naharina
Irad Mazliah – Body Conditioning dla tancerzy, angażujące wszystkie trzy „mózgi” – ciało/umysł/duszę

Joseph Tmim – urodzony i wykształcony w Izraelu. W okresie 1980-1985 był solistą i choreografem Batsheva Dance Company, z którą odbył trasy po całym świecie. W 1985 dołączył do Teatru Bremer, zaś później do Teatru Tańca Bochumer jako solista. W 1987 Joseph Tmim zaczął pracować jako choreograf i nauczyciel tańca głównie w Berlinie. Występował w Europie i poza nią, uzyskując międzynarodowe nagrody za swoje dzieła. Od 1988 do 1993 był vice dyrektorem Taniec Berlin. W 1993 założył i prowadził Zespół Tańca Tolada. Pierwsza produkcja Le vent odniosła duży sukces. Od 1993 do 1996 zespół był na rezydencji w Teatrze Halleschen Ufen w Berlinie. Kiedy wrócił do Izraela został choreografem Zespołu Tańca Muza i nauczycielem tańca modern na Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie. Dzisiaj Joseph Tmim uczy i tworzy choreografie dla wielu akademii tańca, zespołów, wykłada na seminariach w Izraelu i za granicą.

Adi Weinberg-Prejna – taneczne wykształcenie uzyskała podczas Profesjonalnego Programu Szkoleniowego dla tancerzy w Hajfie, była stażystką w Vertigo Dance Company. Występowała na wielu festiwalach na całym świecie, w przestrzeniach takich jak: NoBallet, ZurichMoves, Teatro a Corte, Dancing Poznań. Pracowała z takimi choreografami jak: Andrea Costanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Rachel Erdos, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Shimrit Golan, Yuval Goldstein, Sharon Vaisvaser, Deganit Shemi i Michael Miller, jak także z Fresco Dance Company i Operą Izraelską. Jej solo Living Leaving było stworzone podczas rezydencji w Polsce i wystawione podczas Festiwalu MAAT w Lublinie. Od tej pory kontynuuje pracę niezależną i pokazuje swoje prace na takich festiwalach jak: Machol Shalem Międzynarodowy Tydzień Tańca, Festiwal Tańca w Suzanne Dellal w Tel-Avivie. Adi jest nauczycielką Gaga (metody ruchu rozwiniętej przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company).

Irad Mazliah – choreograf, tancerz, aktor i artysta żyjący w Warszawie. Dyrektor artystyczny Warsaw Dance Department i współzałożyciel Fundacji Movementum (razem z Katarzyną Mają Molską). Misją Fundacji jest stworzenie przestrzeni do rozwijania aktywności i treningu ciała performera. Zaczął tańczyć w wieku 25 lat jako założyciel i partner Szkoły Tańca Sadna w Hajfie. Studiował na Uniwersytecie Shenkar – Inżynierię i Design. Był dyrektorem artystycznym Festiwalu Teatralnego Intimadance Tmuna w Tel-Avivie. Zył i pracował w Kanadzie, Izraelu i Francji, współpracując i tworząc jako tancerz, choreograf z różnymi artystami: Emanuel Gat Dance (FR / IL), Klipa Physical Theatre, Noa Dar Dance Group, Anat Danieli, Hana Veissman, Saar Magal ,Operą Izraelską, Yossi Berg i Oded Graff Dance Theatre, Niv Sheinfeld i Oren Laor Dance Company, Nava Zukerman, Tmuna Theatre Ensemble, Donald Byrd (USA), Ran Slavin i wieloma innymi. W Polsce pracował z Katarzyną Kozyrą, Komuną // Warszawa, Teatrem Cinema, Jerzym Mazzolem, SzaZa, Martyną Miller i Pawłem Krzeczkowskim, Pauliną Przybysz i Anną Maliszewską.

Ido Batash – niezależny choreograf I profesjonalny tancerz osadzony w Belgii. Pomiędzy 2002 a 2018 r. Ido tańczył w takich zespołach jak: Les ballets C de la B (C(H)OEURS & Nicht Schlafen), pod okiem choreografa Alain Platel, Inbal Pinto & Avshalom Pollak Dance Company, NDD-Galili Dance, Kibbutz Contemporary Dance Company. Brał udział w projektach takich choreografów jak: Idan Cohen, Talia Back, Roy Assaf and Meytal Blanaru. W 2009 Ido zaczął tworzyć własne choreografie. Wiele z nich było pokazanych w Anglii, Szwecji, Holandii, Belgii, na Węgrzech, w Japonii i Izraelu. W 2012 Ido był zaproszony by zostać choreografem Random Collision (NL) – organizacji, która skupia się na współczesnej choreografii i rozwoju młodych, utalentowanych choreografów, stymulując wymianę pomiędzy twórcami a publicznością, szerząc świadomość o tańcu współczesnym. W 2014 jego praca Ego Trip we współpracy z Anną Reti, była nominowana do nagrody za najlepszą pracę od Instytutu Rudolfa Labana. W tym samym roku Ido otrzymał drugą nagrodę za choreografię Bodymagic na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Mchol Shalem w Jerozolimie. Wśród wielu artystycznych działań, Ido tworzy także niezależne projekty we współpracy z innymi choreografami, artystami, naukowcami różnych dziedzin. Uczy tańca współczesnego, prowadzi warsztaty bazujące na jego metodzie pracy MoveMental.

Ruth Valensi – artystka i tancerka, praktykująca metodę Feldenkraisa. Po ukończeniu studiów na Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie, zaczęła pracować z wieloma zespołami tańca i niezależnymi choreografami. W 2008 została członkiem Vertigo Dance Company i pracowała tam jako tancerka, nauczyciel i dyrektor prób podczas Międzynarodowego Programu Tanecznego Vertigo. W tym czasie w 2009 założyła wraz z Galiyą Tzur – Centrum Axis Syllabus w Izraelu, zapraszając nauczycieli z całego świata do prowadzenia intensywnych warsztatów. Wśród nich znaleźli się między innymi: Frey Faust, Kira Kirsch i Leila McMillan. Ruth jest również matką Rafaela i Adama.

Organizatorzy:
Warsaw Dance Department
Fundacja Movementum

Partnerzy:
JCC – Jewish Community Center w Warszawie
Fundacja Joint Distribution Committee Polska

Projekt wspierany przez:
Ambasadę Izraela w Warszawie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warsaw Dance Department, Pałac Kultury, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close