Warszawa/Warsaw Dance Department: Jacek Owczarek „Improwizacja taneczna” – warsztat

Zdjęcie: Warszawa/Warsaw Dance Department: Jacek Owczarek „Improwizacja taneczna” – warsztat

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Warsaw Dance Department zaprasza na warsztat Improwizacja taneczna, który poprowadzi Jacek Owczarek. Warsztat skierowany jest do osób tańczących, zainteresowanych ruchem scenicznym, performansem i improwizacją, improwizacją kontaktową – na różnym poziomie zaawansowania.

Koszt: 220zł. Studenci Warsaw Dance Department płacą 160 zł.

Zapisy: warsztatywdd@gmail.com, telefon: Wilejka Zagórowska +48 796296736.

Warsztat poświęcony będzie tematyce IMPROWIZACJI. Według Jacka Owczarka w improwizacji proces tworzenia zbiega się w czasie z jego wykonaniem. Improwizacja jest aktem niepowtarzalnym i spontanicznym, jest pracą z tym co manifestuje się w danym momencie w postaci sygnałów wizualnych, dźwiękowych, kinestetycznych, relacyjnych. Zajęcia będą połączeniem doświadczeń prowadzącego w pracy z tańcem, improwizacją oraz metodą pracy z procesem wg Arnolda Mindella, ich celem jest świadome wchodzenie w proces improwizacji, umiejętność pracy z kanałami zmysłowymi, obserwacji tego co się wydarza w trakcie improwizacji i poszerzanie świadomości.

Jacek Owczarek – tancerz, choreograf i pedagog tańca. Ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest uczniem Witolda Jurewicza. W latach 1994-2003 związany z Teatrem Tańca ALTER w Kaliszu, później był aktorem i tancerzem w Teatrze Nowym w  Łodzi. Wziął wówczas udział m.in. we wspólnym  projekcie Leszka Bzdyla i Piotra Cieplaka Przed południem, przed  zmierzchem. Współpracował z wieloma teatrami dramatycznymi, tworzył ruch sceniczny i występował w kilkudziesięciu przedstawieniach teatralnych, współpracował  m.in. z Pawłem Miśkiewiczem przy spektaklach: Przedtem/potem w Teatrze Starym w Krakowie oraz Peer Gynt. Szkice z dramatu Henryka Ibsena w Teatrze Dramatycznym w Warszawie oraz Trans Atlantyk, w reżyserii Mikołaja Grabowskiego w Teatrze Starym w Krakowie. Od kilku lat współpracuje z Konradem Dworakowskim i łódzkim Teatrem Lalki i Aktora Pinokio. Od 1996 uczy tańca i mprowizacji kontaktowej na warsztatach ogólnopolskich  i międzynarodowych oraz kursach instruktorskich, uczył m.in. w Państwowym  Pomaturalnym Studium Animatorów Kultury w Kaliszu; jest kierownikiem studiów na Wydziale Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w 2014 roku otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. Brał udział w międzynarodowych projektach, m.in. Skarbek, grany w berlińskim teatrze Volksbühne, Patenty ciała w Mau-Beige we Francji, Les ambiances polonaises w Cite Internationale des Arts w Paryżu, Kołysanki we współpracy z Anną Baumgart w ramach festiwalu Roma Europa w Rzymie, Museums Quartier (Wiedeń). Współpracował z Teatrem Bretoncaffe w Warszawie, współtworząc spektakle SLAM.out oraz Taniec śniącego ciała, będące częścią projektu badawczego Sławomira Krawczyńskiego i Anny Godowskiej dotyczącego pracy z procesem metodą Arnolda Mindella. Tańczył w filmie Czarno-biały (prod. PWSFTviT w Łodzi, 2002), pokazywanego m.in. w Kolonii, Nowym Jorku, Pekinie, stworzył choreografię do filmu Zuzanna Darii Kopiec (2009). Realizował nagradzane spektakle tańca m.in. Trzcina i Po drodze. W lutym 2009 roku założył grupę Pracownia Fizyczna. Kierunek działań Pracowni wiąże się z poszukiwaniami Jacka Owczarka – z improwizacją i technikami tańca współczesnego. Jacek Owczarek wypracował w ostatnich latach autorską metodę pracy nad improwizacją sceniczną badającą zależności i wpływy rozmaitych kanałów zmysłowych (słuch, dotyk, głos) na ruch. Jego praca doktorska dotyczyła sposobów budowania wypowiedzi scenicznej poprzez improwizację w spektaklu Zdarzenia. Stworzył w Pracowni takie spektakle jak: Meandrująca rzeka, a3, Zdarzenia, Re:akcje, Fajdros. Tańczy w spektaklu Soul Project / PL Davida Zambrano, zrealizowanego przez Pracownię Fizyczną we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Zamówienia choreograficzne”.

Organizatorem warsztatu jest Warsaw Dance Department oraz Fundacja Movementum.

Warsaw Dance Department (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close