Warszawa/Warsaw Dance Department: Małgorzata Haduch „Flying Low i Improwizacja” – warsztat

Zdjęcie: Warszawa/Warsaw Dance Department: Małgorzata Haduch „Flying Low i Improwizacja” – warsztat

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Warsaw Dance Department zaprasza na warsztat Flying Low i Improwizacja, który poprowadzi Małgorzata Haduch. Warsztat skierowany jest dla osób zainteresowanych tańcem, ruchem scenicznym, performansem i improwizacją. Jest adresowany do osób na różnym poziomie zaawansowania. Wymagana jest minimalna kondycja fizyczna.

Koszt: 160 zł przy wpłacie do 29 stycznia 2016 roku, po tym terminie cena rośnie do 180 zł. Studenci Warsaw Dance Departament mają zniżkę, płacą 120 zł.

Zapisy: warsztatywdd@gmail.com, telefon: Katarzyna Maja Molska 502-539-493.

Małgorzata Haduch o swoim warsztacie:

Flying Low – technika Latania nisko to proces poszukiwania spirali, w ciele i w przestrzeni. Wykorzystuje intensywną pracę „wchodzenia i wychodzenia z ziemi”, studiując związek tancerza z podłogą skupiając się na pracy i sile stóp. Inne podstawowe elementy praktyki Flying Low to traktowanie ciała i przestrzeni jako nierozerwalnej całości, świadome zbieranie i wysyłanie energii, używanie głosu do komenderowania swojego ciała i energii. Szybkość, ryzyko, radość. Druga część warsztatu to improwizacja skupiona wokół metody transformacji ruchu w przestrzeni. Lava to grupowa kompozycja, w której tancerze przemierzają przestrzeń, pozwalając, aby ruch swobodnie się przeobrażał. Czas potrzebny tej przemianie jest kluczowym elementem kompozycji. Improwizacja jest ciągłym dokonywaniem wyborów, a jej praktyka to wyrobienie sobie pewnej wrażliwości poprzez wnikliwą obserwację, uważność i wsłuchiwanie się.”

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004), związana z holenderską i polską sceną freejazzową. Współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi muzykami, jak: Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor. Współpracowała z choreografami Davidem Zambrano, Katie Duck, Gabrielą Maiorino, a w teatrze z reżyserami Dariuszem Starczewskim, Pawłem Piterą i Roberto Palzą. Od w 2006 roku Małgorzata prowadzi grupę Unfnished Company, która skupia międzynarodowych artystów z różnych dziedzin sztuki (taniec współczesny, muzyka, video-art, fotografia).  Haduch jest autorką kilkunastu spektakli, a od 2012 roku realizuje swoje programy autorskie Free The Dance oraz Filmowe Wtorki o Improwizacji. Ostatnio zakończyła trzymiesięczny pobyt w Meksyku, gdzie w ramach stypendium Rządu Meksykańskiego dla Obcokrajowców wyreżyserowała kolejny spektakl z udziałem meksykańskich artystów.  Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kilkakrotnie została nagrodzona dofinansowaniem Instytutu Adama Mickiewicza – Program Kultura Polska Na Świecie. Uczy techniki Flying Low i improwizacji.

Więcej:  www.freethedance.blogspot.com

http://www.regardingtheartist.org/malgosia

Organizator:

Warsaw Dance Department (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Studio WDD, PKiN, Pl. Defilad 1, godz. 17.00-20.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close