Warszawa/Warsaw Dance Department: Warsztat technik performatywnych. Prowadzenie: Iwona Olszowska

Zdjęcie: Warszawa/Warsaw Dance Department: Warsztat technik performatywnych. Prowadzenie: Iwona Olszowska

Fot. Janicki

Wersja do druku

Udostępnij

Warsaw Dance Department zaprasza na intensywny trzydniowy warsztat technik performatywnych z Iwoną Olszowską.

Koszt: 160 zł – przy wpłacie do 31 grudnia 2015 roku, 180 zł – po 31 grudnia 2015 roku, 120 zł – dla studentów Warsaw Dance Department. Udział w piątkowym wieczornym jamie z muzyką na żywo jest bezpłatny.

Zgłoszenia i pytania: warsaw.dance.department@gmail.com
lub 796 296 736 (Wilejka), 502 539 493 (Maja).

Iwona Olszowska – tancerka; choreografka; nauczycielka tańca współczesnego, świadomości ciała, improwizacji kontaktowej oraz improwizacji jako performance; Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering®. Jest kierowniczką artystyczną Eksperymentalnego Studia Tańca EST od 1989 roku, przez 10 lat z repertuarem autorskim. Później tworzyła prace site-specific. Obecnie realizuje projekty improwizacji strukturalnej, lecture performance, site-specific. Tworzy cykl Obszar Tańca w Teatrze Barakah. Obecnie uczy w Hurtowni Ruchu, w Studio Kontakt w Krakowie, na kursach instruktorskich, studiach zaocznych Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim na specjalności Choreografia i techniki tańca oraz na Wokalistyce Estradowej. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego na Akademii Muzycznej w Krakowie, na specjalności: Rytmika; Wydziału Twórczości Interpretacji i Edukacji Muzycznej w Katedrze Badań Muzyczno-Edukacyjnych oraz warsztatach tańca i festiwalach improwizacji kontaktowej w Polsce i zagranicą (Ukraina, Anglia, Rosja, Mołdawia, Niemcy, Włochy, Portugalia). Przez 8 lat uczyła w krakowskiej PWST. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwalach tańca w Polsce. Tworzyła autorskie spektakle, choreografie solowe, dla zespołu EST a także m.in. Polskiego Teatru Tańca, TR Warszawa, Narodowego Starego Teatru, Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Prowadziła coachingi zakończone pokazami m.in. w ramach Pan European Art. Laboratory w Willi Decjusza, jak rónież – kilkakrotnie Falling After Paxton w Toruniu, Łodzi, Białymstoku, Wrocławiu.

Jako tancerka tańczy solowo, ostatnio również w przestrzeniach alternatywnych, improwizacje strukturalne m.in. lecture performances: Serce zRozum, Bones Mind Moving – Moving Bones Mind, Falling after Paxton z EST/Hurtownia Ruchu, oraz site-specific z EST/Płaczące krzesła – Plac Bohaterów Getta, Tramwaj zwany podążaniem, Autoshow, Dziwne Nie_pokoje oraz And we will dance together (wspólnie z Jackiem Owczarkiem). W ramach Obszaru Tańca powstały sola: Moda na Gender, Natura ruchu – święta geometria oraz duety: Skąpani w muzyce (z Piotrem Skalskim), Naiwny rekreacyjny taniec (z Natalią Iwaniec), Wodostany. Brała udział w projektach: Zdarzenia (z Pracownią Fizyczną) oraz Przyjdźcie, pokażemy wam co robimy (wystawa w MS2 w Łodzi), Unknown (z Renatą Piotrowską),  B&B (z Martą Pietruszką i Andrzejem Sadowskim), Serce zRrozum (z Marcinem Janusem i Magdą Przybysz) oraz w projektach międzynarodowych: Home (Liz Lerman Dance Exchange), Bliskość (z Risą Jaroslow), Aurora (z  Maidą Withers), Ocean miasta (z Pierrem Deloche), Just say it (z Michaelem Schumacherem), Samples (projekt polsko-rumuński z EST). Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugalii, Izraelu, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii. Otrzymała nagrody za choreografie oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego /ArtsLink w Nowym Jorku/.

For English see: http://www.taniecpolska.pl/people/177

Pieniądzie należy wpłacić na konto Fundacji Movementum. Dane do przelewu:

Fundacja Movementum
ul. Lwowska 17/5B
00-660 Warszawa
05 1140 2004 0000 3302 7557 6738
z dopiskiem „warsztat Iwony”

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Warszawa: Studio WDD, PKiN, Pl. Defilad 1, godz. 18.30-21.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close