Warszawa/Warszawa Jest Trendy 2016: Chopin na Krakowskim Przedmieściu: „Oddaj ciężar” – chor. Karolina Kroczak

Zdjęcie: Warszawa/Warszawa Jest Trendy 2016: Chopin na Krakowskim Przedmieściu: „Oddaj ciężar” – chor. Karolina Kroczak

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

M.st. Warszawa zaprasza na finał koncertów Chopin na Krakowskim Przedmieściu. Impreza odbędzie się już po raz siódmy. Jak co roku, poświęcona będzie twórczości Fryderyka Chopina i muzyce inspirowanej jego kompozycjami. Na małej scenie przy kolumnie Zygmunta i na dużej scenie na skwerze Hoovera będą miały miejsce koncerty w przeważającej części w opracowaniach jazzowych, ale także quasi-klasycznych i w szeroko pojętej konwencji world music. Wśród wykonawców znajdą się młodzi wiekiem, ale już dojrzali artystycznie pianiści grający klasycznie utwory kompozytora oraz czołowi i od dawna uznani w Polsce i zagranicą przedstawiciele polskiej sceny jazzowej i world music. Każdy z nich eksploruje muzykę Chopina na swój sposób, a tym samym daje słuchaczowi możliwość oceny odmiennego podejścia do tego samego materiału muzycznego.

Przed koncertami organizatorzy zapraszają również na spektakl taneczny, który jest pewnego rodzaju syntezą sztuki: muzyka i taniec wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Choreografia tworzona przez Karolinę Kroczak jest ściśle powiązana z muzyką Fryderyk Chopina: z jej charakterem oraz ładunkiem emocjonalnym zawartym w poszczególnych frazach a nawet motywach.

Spektakl odbywać się będzie na żywo. Będzie można usłyszeć fragmenty utworów Fryderyka Chopina takich, jak Ballada As-dur, Scherzo b-moll, Nokturn As-dur, Walc Grande Brillante F-dur w wykonaniu pianistki Julii Singalewicz-Sobczak oraz obejrzeć interpretację tej muzyki w wykonaniu tancerzy.

Choreografia i kompozycja: Karolina Kroczak

Opracowanie i wykonanie muzyczne: Julia Singalewicz-Sobczak

Tancerze: Talya Balikcioglu, Tomasz Domański, Natalia Górska, Małgorzata Kuszner, Paulina Jędrzejczyk, Katarzyna Pawlak, Agnieszka Penczonek, Agata Rutkowska, Anna Sajecka, Agnieszka Sterczyńska, Wojciech Stępień

 

PROGRAM:

plac przed Kolumną Zygmunta

14.30-15.00 Oddaj ciężar – spektakl taneczny

Mała scena przy Kolumnie Zygmunta

15.00-17.00 Paweł Pawlik zagra klasycznie kompozycje Fryderyka Chopina

Duża scena na skwerze Hoovera

17.00-17.45 Julia Singalewicz-Sobczak zagra klasycznie kompozycje Fryderyka Chopina

17.50-18.45 Włodek Pawlik solo z projektem Chopin według Pawlika                     

18.50-19.45 Paweł Tomaszewski Quartet z projektem Chopin into the future

19.50-20.45  Piotr Wyleżoł Trio z projektem My Polish heart                                  

20.55-22.00 Andrzej Olejniczak Quartet z projektem Chopin by Jan Jarczyk

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 14:30

Warszawa: plac przed Kolumną Zygmunta, pozostałe wydarzenia w godz. 15.00-22.00 na Starym Mieście.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close