Warszawa: Warszawa: Małgorzata Gajdemska „Dynamika zmiany” – warsztaty improwizacji i kompozycji

Zdjęcie: Warszawa: Warszawa: Małgorzata Gajdemska „Dynamika zmiany” – warsztaty improwizacji i kompozycji

Na zdjęciu: Małgorzata Gajdemska. Fot. z archiwum artystki.

Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Gajdemska zaprasza do udziału w warsztatach skupionych na improwizacji i kompozycji oraz na badaniu relacji między nimi. Uczestnicy będą rozwijać umiejętność świadomego obserwowania siebie w czasie improwizowania oraz świadomej pracy z kompozycją podczas spontanicznego tworzenia. Nacisk zostanie położony na zadania realizowane solo i w grupie w oparciu o potencjał uczestników oraz zadany materiał choreograficzny.

Podczas warsztatów uczestnicy będą badać kiedy?/jak?/w jakich warunkach? improwizacja staje się świadomą kompozycją oraz na ile praca z kompozycją sprzyja naturalnej, organicznej ekspresji ruchowej i pozwala ją rozwijać.

Będą poruszać się (dosłownie i metaforycznie) pomiędzy indywidualnością a współpracą oraz swobodą a kontrolą  – sprawdzając gdzie (dla nas) przebiegają granice między tymi stanami.

Eksplorując takie elementy jak kontrast, kontynuacja, czas, częstotliwość, intencja, interpretacja, logika i limit, spróbują przyjrzeć się dynamice zmiany improwizacji w kompozycję oraz kompozycji w improwizację.

Poziom open.

Warsztaty dla osób posiadających doświadczenie ruchowe/taneczne, zainteresowanych ruchem, tańcem, teatrem, rozwijaniem umiejętności improwizacyjnych i świadomej pracy z kompozycją.

Warsztaty stanowią całość podzieloną na 2 bloki.

Istnieje także możliwość udziału tylko w pierwszym dniu.

 

Miejsce:

http://www.teatrbaza.pl/kontakt/

Prowadzenie warsztatów: Małgorzata Gajdemska

Tancerka, choreografka, performerka i animatorka kultury. Absolwentka Choreografii Scenicznej (specjalizacja taniec współczesny) w krakowskiej Artystycznej Alternatywie oraz kursu instruktorskiego „Improwizacja ruchu i symbolika ciała” w Instytucie Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (Niemcy). Ukończyła szkolenia z Analizy Ruchu wg Labana (ang. LMA – Laban Movement Analysis) w Laban Centre (Londyn) i z notacji tańca (kinetografia) w Instytucie Choreologii (Poznań) oraz liczne kursy z zakresu tańca, choreografii, arteterapii, pracy z grupą. Współpracowała m.in. z grupą Poste Restante (Sztokholm), grupą Rimini Protokoll (Berlin), Teatrem Plavo Pozoriste (Belgrad). Absolwentka interdyscyplinarnego programu dla artystów „The Field” oraz programu „Dance Intensive” w Tanzfabrik w Berlinie. W Polsce współpracowała m.in. z Fundacją Artystyczną PERFORM, Stowarzyszeniem Stop-Klatka, Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Związana ze Stowarzyszeniem oraz Kolektywem Artystycznym Format Zero.

W pracy tanecznej i choreograficznej korzysta m.in. z techniki tańca współczesnego, ruchu autentycznego, systemu Rudolfa Labana, techniki CI  i innych technik improwizacyjnych. Zrealizowała kilkanaście autorskich projektów  z obszaru tańca (m.in. Konteksty, Definicje ciała, Improwizacja w tańcu, Obraz w ruchu, Poruszenie, Taniec. Re:animacje, Dancedoby. Instalacja, C2.WRONG, inVISIBLE) – w tym także z udziałem osób niewidzących, niesłyszących, o alternatywnej motoryce. W swoich twórczych poszukiwaniach koncentruje się na podejściu do tańca jako wizualnej formy sztuki, na eksplorowaniu relacji między ciałem/ruchem a jego wizualną reprezentacją oraz na poszukiwaniu rozwiązań ruchowych i dramaturgicznych w choreografii, inspirowanych nie/ruchomym obrazem.  Obecnie mieszka i pracuje w Berlinie (współpracuje z Tanzfabrik Berlin, Dachverband Tanz oraz Centrum Edukacji i Spotkań Zamek Trebnitz).

Opłata za udział:

2 dni

130 zł  – przy zgłoszeniu i wpłacie do 21 lutego

180 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie po 21 lutego

1 dzień

65 zł  – przy zgłoszeniu i wpłacie do 21 lutego

90 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie po 21 lutego

Obowiązują wpłaty na konto bankowe.

Liczba miejsc ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

 

Informacje i zgłoszenia:

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie zgłoszenia zawierającego imię, nazwisko, kontaktowy nr telefonu oraz kilka zdań o własnych doświadczeniach tanecznych/ruchowych i oczekiwaniach odnośnie warsztatu.

Obowiązują zgłoszenia mailowe najpóźniej do dnia 25 lutego na adres:

malgorzata.gajdemska@gmail.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Teatr BAZA, ul. Podchorążych 39, w godz. 10.00-14.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close