Warszawa/Warszawska Platforma Tańca: Warsztaty z Karoliną Kroczak

Zdjęcie: Warszawa/Warszawska Platforma Tańca: Warsztaty z Karoliną Kroczak

Fot. Roman Sejkot.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Artystyczna PERFORM we współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki zapraszają  na warsztaty „Taniec współczesny przez zadania”, które w ramach WPT poprowadzi Karolina Kroczak.

Termin zgłoszeń upływa 3 czerwca.

 

Warsztaty prowadzone będą w dwóch grupach zaawansowania:

grupa początkująca – godz. 10.30 – 12.00

grupa średniozaawansowana – godz. 12.30 – 14.00

Taniec współczesny przez zadania

Zajęcia z tańca współczesnego, na których metodą doskonalenia techniki i choreografii będzie praca przez zadania i praca z partnerem. Jak obecność drugiej osoby wpływa na ruch? Celem będzie uzyskanie jakości ruchu, odpowiedniej motoryki i pełnego zaangażowania systemu body-mind, gdzie motywacją jest działanie partnera. Następnie głównym narzędziem staje się wyobraźnia, która umożliwi tańczenie „poprzez siebie” zamiast zwykłego powtarzania ruchu. Taniec współczesny będzie ekspresją osobowości, gdzie emocje poprowadzą poza wykonanie ruchu – w stronę pełnego zaangażowania. Wtedy w miejsce samooceny pojawi się czysta ekscytacja potencjałem ruchowym, który tkwi w ciele tancerza. Zajęcia zawierają elementy pracy z partnerem, pracę nad techniką i motoryką ruchu poprzez zadania, frazy choreograficzne (solo i  z partnerem).

Karolina Kroczak : Zajmuje się tańcem współczesnym i improwizacją. Przez pracę twórczą kontynuuje poszukiwania z zakresu antropologii widowisk (2008 – dyplom mgr z dziedziny antropologii kultury, Wiedza o Kulturze, UW), użycia psychologii głębi w pracy twórczej i rozwoju duchowego. Realizuje autorskie projekty choreograficzne i reżyserskie („Tropiciele”,” Rzeczy, rzeczy, rzeczy…”), współpracuje przy produkcjach teatralnych (Teatr Capitol, przestrzeń wymiany działań Arteria) i telewizyjnych (TVN). W latach 2005-2007 uczestniczka projektu Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych (Śląski Teatr Tańca, Bytom), a jako tancerz od 2006 roku związana jest z Teatrem Tańca Zawirowania (współpraca m.in: Daniel Abreu, Irad Mazliah, Tomas Nepsinsky). Bierze udział również w niezależnych produkcjach tanecznych (m.in. Hilke Diemer, Jaro Vinarsky, Georg Blashke). Od 2013 realizuje autorski projekt „Realny Artysta” (współpraca Adam Adamonis-Krawczyk).

Zgłoszenia

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zgłoszenia za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie WPT w zakładce „Rezerwacja miejsc”: http://www.warszawskaplatformatanca.pl/rezerwacje,show.html

Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z gwarancją miejsca na warsztatach. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator potwierdza uczestnictwo drogą mailową.

Warszawska Platforma Tańca 2014 - pasek logotypów (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:30

Warszawa: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12, 10.30-12.00 (gr.początkująca) oraz 12.30-14.00 (gr. średniozaawansowana).

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close