Warszawa/Warszawska Scena Tańca 2013: Thomas Lehmen „A Piece for You”

Zdjęcie: Warszawa/Warszawska Scena Tańca 2013: Thomas Lehmen „A Piece for You”

Fot. z materiałów Festiwalu Ciało/Umysł

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Warszawskiej Sceny Tańca odbędzie się otwarty pokaz pracy Thomasa Lehmena A Piece for You. Thomas Lehmen, niemiecki tancerz i choreograf, który słynie z niekonwencjonalnych projektów, tym razem przygotowuje objazd motorem po krajach Europy i Azji, gdzie oferuje A Piece for YouEin Stück für Dich dla jednego artysty z danego miejsca postoju. Każdy z „kawałków” będzie tworzony w bezpośredniej współpracy z artystami biorącymi udział w eksperymencie i możliwy do obejrzenia przez widzów. W Warszawie spotka się z Marysią Stokłosą. Projekt planowany jest na 3 lata, podczas których prócz Warszawy Lehmen odwiedzi m.in. Bułgarię, Indie, Australię. Lehmen, który często wykorzystuje elementy języka i koncepcyjne metody pracy, już w spektaklu mono subjects, który prezentował na Festiwalu Ciało/Umysł w 2001 r., stawiał pytanie o różnice pomiędzy widownią a performerem, poza konwencjami teatru i tańca.

 

Koncepcja: Thomas Lehmen, wykonanie: Thomas Lemen i Marysia Stokłosa
Projekt wspierany przez Jojnt Adventures, Nationales Performance Netz Kunststiftung NRW Pact Zollverein

120 min./ spektakl w języku angielskim/otwarty pokaz pracy / wstęp wolny

 

Projekt rozpocznie się 25 kwietnia o godz. 19:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, skąd widzowie wyruszą autokarem do Centrum w Ruchu/Wawerska Strefa Kultury. Po pokazie autokar wraca do CSW. Konieczna jest rezerwacja: rezerwacja@cialoumysl.pl
Liczba miejsc ograniczona.

 

 

THOMAS LEHMEN: Jest niemieckim niezależnym choreografem, tancerzem i pedagogiem. Studiował w Szkole Rozwoju Nowego Tańca w Amsterdamie. Przez 20 lat żył i pracował w Berlinie. Od 2011 roku mieszka w Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie nadal tworzy. Jest wykładowcą na Uniwersytetach w Amsterdamie, Hamburgu, Berlinie Reykjaviku, Jakarcie, Gießen oraz Arizona State University. Jego zainteresowania krążą wokół komunikacji międzyludzkiej oraz budowania kontaktu artysty z otoczeniem. Często wykorzystuje elementy języka i koncepcyjne metody pracy.

www.thomaslehmen.de

 

MARYSIA STOKŁOSA: Ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie oraz wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School. Jest autorką spektakli – „Intercontinental”, “Prawa Półkula”, “Vacuum”, “Fall in D” reżyserką i autorką choreografii “Zatańczmy Chopina“ oraz prac multidyscyplinarnych we współpracy z artystką wizualną Julią Staniszewską. Była związana z choreografem Jeremy Wade‘em, a także innymi choreografami m.in. Maija Reeta Raumanni, Sara Shelton Mann, Min Tanaka. Bierze udział w licznych spektaklach improwizowanych. Prowadzi Dom Pracy Twórczej Burdąg na Mazurach i Fundację Burdąg. Od 2012 jest artystką wspieraną przez Europejski Network APAP w projekcie Performing Europe, którego polskim partnerem jest Fundacja Ciało/Umysł. 

www.marysiastoklosa.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: Projekt zaczyna się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, a kończy w CENTRUM W RUCHU/Wawerska Strefa Kultury, ul. Żegańska 1A

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close