Warszawa: Warszawskie Centrum Pantomimy/Spitfire Company (Czechy) – „13 miesiąc / Requiem dla Bruno Schulza”

Zdjęcie: Warszawa: Warszawskie Centrum Pantomimy/Spitfire Company (Czechy) – „13 miesiąc / Requiem dla Bruno Schulza”

Zdjęcie plakatu: Katarzyna Chmura-Cegiełkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Przedpremierowy spektakl Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli i Spitfire Company (Czechy).

Przedstawienie inspirowane jest dziełem literackim i artystycznym Bruno Schulza. W dialogu muzyki z ruchem tworzona jest alegoria tajemnicy upadającego świata, fałszywej mitologii, nagiego ciała, fetyszu i śmierci. Nie jest to klasyczna adaptacja sceniczna opowiadań Brunona Schulza, lecz autorska interpretacja, która odsłania nieprzewidziany rozmiar katastrofy.

Bruno Schulz jest dla mnie jednym z największych heretyków modernistycznej literatury światowej. Kiedy byłem pierwszy raz w Krakowie i czytalem Bruna Schulza w oryginale, pomyślałem o herezji jako narzędziu, które pozwala uchwycić ukryte kontury rzeczywistości. Ale co znaczy herezja dzisiaj? I czemu zaprzecza? Jan Patočka w książce Eseje heretyckie w filozofii historii przypuszcza, że ciemność i katastrofa są siłą napędową historii. Tak samo i my jesteśmy zmuszeni do postrzegania katastrofy jako integralnej części naszego czasu. A cóż może być katastrofą wiekszą niż to, że człowiek przestanie istnieć. Być może jedynie to, że człowiek stanie się martwą lalką, manekinem przezentującym ubrania na sprzedaż“ – mówi reżyser spektaklu, Petr Boháč.

Obsada: Miřenka Čechová, Markéta Vacovská, Jindřiška Křivánková, Cécile Da Costa, Bartłomiej Ostapczuk, Paweł Kulesza
Muzycy: Epoque Quartet – Vít Petrášek, David Pokorný, Vladimír Klánský, Vladimír Kroupa
Reżyseria, dramaturgia: Petr Boháč
Muzyka: Jan Kučera
Reżyseria świateł: Andrzej Król, Martin Špetlík
Scenografia: Petra Vlachynská, Barbara Wojtkowiak
Kostiumy: Michaela Hořejší
Produkcja: Aneta Kafková

.

Na spektakl 13 miesiąc/Requiem dla Bruno Schulza  wszyscy aktorzy, reżyserzy, dramatopisarze, scenografowie, muzycy teatralni i inni realizatorzy spektakli wchodzą za darmo. Prosimy jedynie o wcześniejsze zarezerwowanie miejsc /22 632 24 78, bilety@teatrnawoli.pl /

.

Wsparcie: Miasto Praga, Ministerstwo Kultury w Czechach, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Pałac Akropolis/Praga, Teatr Na Woli.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close