Warszawa: Warszawskie Centrum Pantomimy „Terre rouge” – chor. Lionel Menard (pokazy przedpremierowe)

Zdjęcie: Warszawa: Warszawskie Centrum Pantomimy „Terre rouge” – chor. Lionel Menard (pokazy przedpremierowe)

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Przedpremierowy spektakl Warszawskiego Centrum Pantomimy w reżyserii Lionela Menarda.

Jest styczeń 1991 kiedy prezentuję Marcelowi Marceau swoją etiudę reżyserską. Ma to być krótki mimodram opowiadający o życiu lokalnej szkoły na przedwojennej wsi.

– Jak ją zatytułowałeś? –  zapytał

– „Klasa” proszę pana.

 

Doskonale pamiętam tę ciszę, która zapadła, Mistrz wrócił myślami do swojego dzieciństwa, przeczuwał u kresu tej pięknej epoki tragiczny ciąg dalszy. Wojna miała wszystko unicestwić.

 

– Lionel, byłoby dobrze gdyby na końcu tej sztuki dzieci dorosły, potem postarzały się i wtedy przypomniały sobie o straconych złudzeniach z młodości.


To musiało bardzo leżeć mu na sercu, bo długo zachęcał mnie do kontynuowania tej pracy. Aby oddać mu hołd, wskakuję do tej rzeki… wyobrażam sobie jego przenikliwe spojrzenie i lekki uśmiech. „Klasa” nazywa się dzisiaj „Terre rouge”, Panie Marceau, Panie Marceau, wyruszamy…- mówi Lionel Menard

Scenariusz i reżyseria: Lionel Menard

Asystent reżysera: Paulina Staniaszek

Scenografia/ kostiumy: Lionel Menard

Oprawa muzyczna: Franck Gervais

 

Występują: Ewelina Grzechnik, Marta Grądzka, Paulina Szczęsna, Paweł Kulesza, Ireneusz Wojaczek, Bartłomiej Ostapczuk.

TEATR Warszawskiego Centrum Pantomimy jest grupą teatralną tworzoną przez aktorów od lat związanych z Warszawskim Centrum Pantomimy. Spektakle Teatru realizują twórcy sztuki pantomimy z całego świata. Dzięki połączeniu umiejętności aktorów oraz wyobraźni i doświadczenia zapraszanych twórców staramy się ukazać, jak wiele Sztuka Pantomimy ma do zaoferowania współczesnemu widzowi

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Dramatycznym m. st. Warszawy.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy: Scena Przodownik, ul. Olesińska 21.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close