Warszawa/Warszawskie Muzeum Tańca: Iwona Wojnicka „Druga strona” – warsztaty z choreografii grupowej

Zdjęcie: Warszawa/Warszawskie Muzeum Tańca: Iwona Wojnicka „Druga strona” – warsztaty z choreografii grupowej

fot. Piotr Łęcki

Wersja do druku

Udostępnij

Warszawskie Muzeum Tańca i Format Zero zapraszają do Muzeum Warszawskiej Pragi na bezpłatne warsztaty z choreografii grupowej pt. Druga strona, prezentowanej wcześniej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Warsztaty poprowadzi Iwona Wojnicka. W oparciu o wybrany materiał wizualny z repertuaru Poli Nireńskiej uczestnicy opracują sekwencje ruchowe, które staną się katalogiem kombinacji dla całej grupy. Każda z nich będzie nosiła imię swojej autorki lub autora.

o warsztatach od organizatorów:

W dalszej części skupimy się na tworzeniu jaźni kolektywnej naszej ławicy, oraz na uruchomieniu swobodnego przepływu kombinacji pomiędzy tancerzami. W praktyce sprawdzimy, jak dajemy sobie radę z tanecznym procesem grupowym, oddawaniem przewodnictwa i przejmowaniem inicjatywy. Będziemy poznawać podstawy muzykalności ruchu a ostatnią godzinę poświęcimy na rotacje i techniki obrotowe w zastosowaniu do całej ławicy. Zajęcia odbywać będą się przy utworach Indii Czajkowskiej z jej repertuaru na fortepian, którym dysponuje Muzeum Warszawskiej Pragi.

Rozgrzewka: Bartenieff Fundamentals
Technika tańca: Laban Based Modern Dance
Metoda pracy: chór tancerzy

Tworzenie chóru tancerzy to duży wysiłek psychofizyczny ponieważ trzeba myśleć kreatywnie w czasie rzeczywistym. W chórze rozwijamy wyobraźnię przestrzenną ciała oraz sprawność neuronów lustrzanych w ruchu. Empatyczne obcowanie w tańcu wyzwala pozytywne emocje, więc łatwo nawiązać nowe przyjaźnie. Przy okazji można dobrze się spocić, poprawić tonus mięśniowy i podnieść poziom serotoniny!

Warsztaty są realizowane w ramach stypendium twórczego Prezydent Miasta Warszawy i są częścią projektu Warszawskie Muzeum Tańca współfinansowanego przez Biuro Kultury m.st.Warszawy.

Iwona Wojnicka
Niezależna tancerka i choreografka. Tworzy spektakle sceniczne, pracując z artystami różnych dziedzin, łącząc formy sztuk w widowisku scenicznym. Specjalizuje się w pedagogice tańca (Tanzpedagogik), która polega na adaptacji dzieła scenicznego na potrzeby edukacyjne. Tworzy międzynarodowy chór taneczny Global Water Dances. Współpracuje z wieloma choreografami i pedagogami z Niemiec, Holandii, Izraela i Japonii. Pisze i publikuje artykuły na temat tańca. Członkini Eurolab Berlin, Polskiego Związku Choreologicznego. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu europejskich projektów edukacyjnych w dziedzinie zastosowania Analizy Ruchu w choreografii. Więcej informacji na www.iwonawo.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close