Warszawa/Warszawskie Muzeum Tańca: Marta Zawadzka „Dalcroze nieodkryty – Laboratorium” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Warszawskie Muzeum Tańca: Marta Zawadzka „Dalcroze nieodkryty – Laboratorium” – warsztaty

fot. mat. organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Warszawskie Muzeum Tańca zaprasza profesjonalnych i półprofesjonalnych tancerzy do Muzeum Warszawskiej Pragi na warsztaty Dalcroze nieodkryty – Laboratorium. Warsztaty poprowadzi Marta Zawadzka. W niedzielę 28 października o godz. 15.30 planowany jest pokaz powarsztatowy.

Harmonogram warsztatów:

sobota i niedziela godz. 10.00-16.00

Wstęp wolny

Zgłoszenia: joanna.formatzero@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona!

RYTM nadaje sens i formę wszelkim przebiegom dźwiękowym.
RYTM i RUCH są ze sobą silnie związane: każdy RUCH ma swój RYTM, RYTM jest ruchem samym w sobie.
Odczucie RUCHU możliwe jest jedynie przez doświadczanie go własnym ciałem.

Émile Jaques-Dalcroze – szwajcarski muzyk, kompozytor i pedagog żył na przełomie XIX i XX w. Stworzył metodę, która jest szeroko pojętym cielesnym doświadczaniem muzyki. Działalność Dalcroze’a przyciągała artystów różnych dziedzin, a on sam, dzięki nowatorskiemu spojrzeniu na ruch, wymieniany jest w historii tańca jako jeden z ważniejszych jego reformatorów. Metoda ta, zwana rytmiką, jest powszechnie stosowana w edukacji muzycznej.

Metoda Dalcroze’a jest przydatnym narzędziem do pracy z muzyką, wykorzystywanym przez współczesnych artystów tańca: choreografów i tancerzy.

Projekt realizowany w ramach stypendium MKiDN.

Marta Zawadzka – tancerka, choreografka, pedagożka, teoretyczka tańca, muzyk. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2018). Tańczyła na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracuje z teatrami instytucjonalnymi i niezależnymi. Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego, jak również warsztaty z tańca współczesnego, plastyki ruchu, świadomości ciała. Współpracuje z wieloma placówkami kulturalno-edukacyjnymi i organizacjami pożytku publicznego. Koordynowała i prowadziła zajęcia w wielu projektach edukacyjnych dotyczących tańca i szeroko pojętej edukacji kulturalnej. Autorka artykułów na temat tańca. Członek zarządu Polskiego Forum Choreologicznego. W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2018 realizuje projekt Dalcroze nieodkryty – Laboratorium.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close