Warszawa: Warszsztaty butoh „Apolllo i Dionizos” – prowadzenie: Atsushi Takenouchi

Zdjęcie: Warszawa: Warszsztaty butoh „Apolllo i Dionizos” – prowadzenie: Atsushi Takenouchi

Fot. ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

W styczniu 2014 Fundacja POMPKA zaprasza do Teatru Baza na warsztaty butoh, które poprowadzi  japoński mistrz Atsushi Takenouchi. W tym roku tematem przewodnim będzie Apollo i Dionizos.

 

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych – zarówno aktorów, performerów czy tancerzy, jak i osób nie posiadających żadnego doświadczenia w pracy z ciałem. Uczestnicy będę sukać źródeł inspiracji w swoim wnętrzu i w otaczającym nas świecie. Każdy indywidualnie i w swoim tempie pracować będzie – pod okiem mistrza – nad relacjami ciało-umysł-duch tak by móc tańczyć mikro i makrokosmos.

TEMAT: Apollo i Dionizos

 

Ying i Yang. Światło i ciemność, forma i energia, Apollo i Dionizos. Uzupełniające się wzajemnie sprzeczności. Moc światła, symetria, harmonia i transcendentność Apolla oraz moc ziemi, ogień i ekstaza dionizyjskiego działania będą wyrażane ciałem w ruchu i dźwięku. Uczestnicy będą eksplorować ciało jako oddech, ruch i głos w kontekście pierwotnej energii Apolla i Dionizosa.

Jednocześnie będą pracować w oparciu o mitologię japońską, w której obecni są Amaterasu –bogini słońca o energii zbliżonej do Apolla oraz bóg Susano i bogini Amanozume –  bliscy energii Dionizosa.

Zbadająmęską i żeńską energię Apollo i Dionizosa – dwa oblicza tej samej twarzy. W oparciu o mitologię japońską i grecką, przekroczymy świat Europy i Azji i poszukają archetypów ludzkości.

Nabór:

Aby zgłosić się na warsztaty, należy wysłać  zgłoszenia mailem (pełne imię, nazwisko, adres zamieszkania, wiek, nr. telefonu) wraz z potwierdzeniem dokonania wpłaty zaliczki w wysokości 100 złotych do 5 stycznia 2014. Osoby, które nie wpłacą zaliczki w powyższym terminie będą mogły wziąć udział w warsztatach pod warunkiem dostępności wolnych miejsc i dostarczenia potwierdzenia pełnej wpłaty do 20 stycznia 2014.  Udział w warsztatach wyłącznie za okazaniem poświadczenia przelewu. W tytule przelewu proszę wpisać „darowizna” oraz swoje imię i nazwisko.

Organizator: Anita Zdrojewska, Fundacja POMPKA

ul. Łowicka 56/4a, 02-531 Warszawa

Nr. konta: 42 1440 1387 0000 0000 0940 3442

Kontakt:  publink@publink.com.pl; tel. 501 175 595

Koszt: 480zł

Dodatkowo, w mailu należy załączyć deklarację ubezpieczeniową: Oświadczam, że posiadam ubezpieczenie zdrowotne na czas uczestniczenia w warsztatach butoh 25-28.01.2014.

 

Więcej:

http://www.fundacjapompka.org.pl/blog/warsztat-jinen-butoh-z-atsushi-takenouchi,20.html

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Teatr BAZA, ul. Podchorążych 39, w godz. 10.00-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close