Warszawa: Warsztat „Axis Syllabus”. Prowadzenie: Baris Mihci

Zdjęcie: Warszawa: Warsztat „Axis Syllabus”. Prowadzenie: Baris Mihci

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Hold on – to let go. Studium koniecznego napięcia dla optymalnego rozluźnienia.

Pytanie o adekwatne napięcie w ruchu zawsze znajdowało się w polu zainteresowań metod treningowych. Ile napięcia mięśniowego jest konieczne? Jakie rodzaje napięcia istnieją? W jaki sposób wybieramy metody treningowe dla różnego rodzaju aktywności i kontekstów. Grawitacja i napięcie wydają się być ze sobą w relacji. Zachowując umiarkowane napięcie wewnątrz naszego systemu mięśniowego i powięziowego możemy wejść w dialog z naszą masą i grawitacją oraz uczyć się jak kierować wysiłkiem i minimalizować go, aby rozluźnić nasze stawy, korzystać z upadania i użyć napięcia, aby rozbujać naszą masę, zyskać grację i łatwość w tańcu.

Ceny: 290-400zł (ile możesz) przy wpłacie zaliczki do 20 maja, 340-400zł (ile możesz) przy wpłacie po tym terminie.
Zaliczka wynosi 100 zł i jest bezzwrotna.
W razie trudności we wzięciu udziału w warsztacie można przekazać swoje miejsce osobie, która jeszcze nie rejestrowała się na to wydarzenie.

Zgłoszenia i pytania: kinspiracje@gmail.com

Zapisy przyjmowane sa do 20 maja 2015.

Prowadzenie: Baris Mihci.

Baris Mihci urodził się w 1976 roku w Wuppertalu (Niemcy). Obecnie dzieli swoje życie między Turcję i Europę. Ukończył studia wyższe w dziedzinie pedagogiki społecznej, germanistyki oraz sportu i edukacji dzieci niepełnosprawnych na Uniwersytecie w Kolonii. Dyplom uzyskał na podstawie pracy o tematyce społeczno-kulturowej poświęconej teatrowi tańca Piny Bausch oraz jego ujęciu relacji międzyludzkich. Po ukończeniu studiów Baris rozpoczął karierę tancerza. Jako człowiek od dawna związany z kulturą fizyczną, zawsze interesował się ruchem. Pracę Piny Bausch śledził przez ponad czternaście lat. W 2001 roku rozpoczął przygodę z Axis Syllabus. Po czterech latach uzyskał dyplom instruktora i od tego czasu regularnie prowadzi zajęcia dla tancerzy zawodowych i amatorów w różnych krajach Europy. Uczył mi.n. w Studio Hybrid, Dancetrumjette, Espace Catastrophe, Nomadic College, DOCH i Cullberg Ballet. Jako tancerz Baris wykonuje głównie spektakle solo, site-specific i improwizacje. Jego prace solowe prezentowane były m.in. na Belgart Moment Festival, Festival Tanzhautnah czy RAC Festival (Bruksela). Współpracował także z Collectif en Transit, którego celem jest wprowadzenie tańca do przestrzeni publicznej. Od 2004 roku Baris jest jednym z głównych organizatorów  Nomadic College oraz członkiem komisji ewaluacyjnej Axis Syllabus.

Więcej informacji:

https://vimeo.com/36763580
http://axissyllabus.org/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:00

Warszawa: Warszawskie Studio Tańca, ul. Twarda 42, w godz. 15.00-21.00, z godzinną przerwą na obiadową.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close