Warszawa: Warsztat improwizacji kontaktowej dla początkujących i nie tylko

Zdjęcie: Warszawa: Warsztat improwizacji kontaktowej dla początkujących i nie tylko

Wersja do druku

Udostępnij

Andrzej Woźniak i Natalia Oniśk zapraszają na jednodniowy warsztat improwizacji kontaktowej. To krótkie spotkanie zostanie poświęcone eksploracji ciała przez dotyk i ruch. Używając tych dwóch podstawowych form poznawania jego potencjału, prowadzący chcieliby wprowadzić kluczowe dla improwizacji zagadnienie wymiany ciężaru.  Wspólnie z uczestnikami będą szukać miękkości, obecności i wzajemnego słuchania, które mogą złożyć się na kontaktowy duet.

Od prowadzących:

Przyjemność z bycia w ciele rozumiemy jako potrzebę nieco zaniedbaną, której warto jest dać więcej miejsca. Zapraszamy na warsztat, dla ciekawości i osadzenia się w sobie.

Cena: 40-60 zł (tyle ile możesz) przy wpłacie całości kwoty do 3 września i 50-60 złotych po tym terminie. Numer konta zostanie wysłany po otrzymaniu maila za zgłoszeniem.

Zgłoszenia i pytania: kinspiracje@gmail.com

Prowadzący o sobie:


Andrzej Woźniak 
Zdobywałem wiedzę w zakresie improwizacji kontaktowej, ucząc się w Warszawie, Berlinie i na międzynarodowych festiwalach w różnych krajach Europy. Do swoich najważniejszych nauczycieli zaliczam Joerga Hassmanna, Daniela Wernera, Julyena Hamiltona i Nancy Stark Smith. Od 2012 prowadzę zajęcia i warsztaty z kontakt improwizacji w Polsce i za granicą. Od 2014 studiuję Body-Mind Centering®. Interesuję się podejściem somatycznym, sztukami walki i performansem jako działaniem społecznym. Jestem współzałożycielem Fundacji „Ciało Się” zajmującej się szerzeniem pracy z ciałem w jej terapeutycznych i artystycznych aspektach.

Natalia Oniśk
Tańczę improwizację kontaktową i uczę tej formy tańca. Jestem organizatorką wydarzeń związanych z tańcem i ruchem w Polsce, współzałożycielką Fundacji „Ciało Się”, której celem jest popularyzowanie i wspieranie pracy z ciałem. Uczę się improwizacji kontaktowej, ucząc innych i spotykając ludzi, którzy fascynują się eksplorowaniem ruchu. Po kilku latach intensywnego badania tej formy ruchu staje się dla mnie coraz bardziej klarowne, w którą stronę kierują się moje zainteresowania. Przyciąga i zaciekawia mnie przede wszystkim somatyczne podejście do ruchu i jego wpływ na taniec solo, improwizację kontaktowąi pracę performatywną. W ciągu ostatnich kilku lat uczyłam się Metody Feldenkreisa®, Labanowskiej Analizy Ruchu (LMA), Bartenieff Fundamentals, Body-Mind Centering® i chętnie włączam elementy tych metod improwizacji kontaktowej.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Warszawa: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32, w godz. 15.00-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close