Warszawa: „Warsztat” Katarzyny Małachowskiej w Collegium Nobilium

Zdjęcie: Warszawa: „Warsztat” Katarzyny Małachowskiej w Collegium Nobilium

Warsztat

Wersja do druku

Udostępnij

Pokaz spektaklu w wykonaniu studentów III Roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Za reśyerię i choreografię odpowiada Katarzyna Anna Małachowska. Pokaz jest podsumowaniem 9-dniowych warsztatów, jakie miały miejsce we wrześniu 2011 roku w Międzygórzu. Warsztaty łączyły zajęcia z zakresu pracy nad oddechem i głosem, kreacją wyobraźni poprzez instalacje plastyczne, ale przede wszystkim dotyczyły ruchu scenicznego i pracy nad ekspresją ciała.

 

O Warsztacie:

 

Bierze w nim udział dziesięć osób, pięciu mężczyzn i pięć kobiet. Spektakl oparty jest na emocjonalnych relacjach pomiędzy bohaterami. Warsztat dotyka problemów szukania własnej świadomości oraz tożsamości emocjonalnej i erotycznej. Aktorzy wyzwalają swoją ekspresję poprzez ruch i etiudy choreograficzne wywodzące się z improwizacji, z zastosowaniem rekwizytu i personifikacją krzesła. Całość podporządkowana jest rytmom tanga, które dyktują charakterystyczny dla tej muzyki konflikt pomiędzy mężczyzną i kobietą. Bohaterowie dotykają tematów miłości i zdrady, złości i strachu, euforii, radości i smutku… Spektakl odbywa się bez słów, wykorzystywane są naturalne dźwięki, głosy, krzyki, szepty a przede wszystkim język i ekspresja ciała.

 

Realizatorzy:

 

Reżyseria i choreografia – Katarzyna  Anna Małachowska

Scenografia i kostiumy – Krzysztof Małachowski

Dźwięki i głosy – Katarzyna Winiarska

Opieka – Tomasz Grochoczyńki

 

Udział biorą:

 

Afrodyta Weselak, Monika Janeczek, Paulina Korthals, Aleksandra Radwan, Kinga Suchan, Adam Fidusiewicz, Tomasz Brzostek, Mateusz Weber, Sebastian Dudała, Krzysztof Szczepaniak.

Czas trwania: ok. 45 minut

 

BILETY: rezerwacja.tcn@at.edu.pl; 22 635 99 39

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Collegium Nobilium, u. Miodowa 22/24

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close