Warszawa: Warsztat kontakt improwizacji z Eszter Gál (Węgry)

Zdjęcie: Warszawa: Warsztat kontakt improwizacji z Eszter Gál  (Węgry)

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 8-10 lutego w Warszawie odbędzie się warsztat kontakt improwizacji z Eszter Gál Warsztat oferuje możliwość zapoznania z kontakt improwizacją w integracji z techniką release – pracą nad uwalnianiem ciała. Technika release, jako moje zainteresowanie i badania ruchowe, prowadzi mnie do eksplorowania fizycznego kontaktu, poprzez świadomość i gotowość całej siebie. Podczas warsztatu materiał ruchowy, tworzony z wykorzystaniem Skinner Releasing Technique (SRT), potraktujemy jako działanie laboratoryjne, prowadzącą do rozwijania CI.

                                                               

Od prowadzącej:

W proponowanym warsztacie będziemy studiować swój ruch przez „puszczanie” i „umożliwianie”, efektywność w ruchu, koncentrację na autonomii oddechu. Wejdziemy w nasze ciało najpierw indywidualnie, by potem pracować z partnerem/partnerami, stopniowo wchodząc w taniec. Przez studiowanie różnego rodzaju ruchu z partnerami, będziemy  używać podstaw CI, by szukać zaufania i bezpieczeństwa podczas działaniach fizycznych, które niosą tzw. ryzyko. Będziemy eksplorować odnajdywanie przyjemności w formach pracy z partnerami, dotykiem, wyobraźnią,  siłą i strukturą. Będziemy wchodzić w taniec różnymi drogami i stawiać sobie wyzwania w dłuższych, rozwijanych duetach. Zakończymy tańcząc w duetach lub grupach, wzmacniając świadomość i doświadczenia z warsztatu. Jego celem jest znalezienie fizycznych, cielesnych odpowiedzi na nasze pytania.

Eszter Gál

Tancerka, nauczycielka, choreograf, pracuje w Węgierskiej Akademii Tańca oraz na Uniwersytecie Teatru i Filmu w Budapeszcie. Jest certyfikowaną nauczycielką Skinner Releasing Technique, na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Od 1998 roku regularnie nauczała i uczestniczyła w międzynarodowych projektach performatywnych i festiwalach w Europie, Rosji i Stanach Zjednoczonych. Przez 11 lat była dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Kontakt Improwizacji w Budapeszcie. Od 2009 roku jest doktorantką Uniwersytetu Semmelweis w Budapeszcie, na Wydziale Edukacji Fizycznej i Nauk Sportowych.

Harmonogram:

08.02.2013: 19:30-22:00

09.02.2013: 10:00-14:00, 15:30-19:00 + jam /19:00-20:00

10.02.2013: 10:00-14:00

Cena warsztatu: 250 PLN/ 65 Euro

Informacje i zapisy: pianowska@gmail.com

 

W celu rezerwacji miejsca wpłać zaliczkę w wysokości 150 zł/40Euro, podając w tytule wpłaty: Eszter Gal/ Imię i nazwisko – do 25.01.2013

Bank PKO BP S.A O/Warszawa

Nr konta: 50102055581111161126900074

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

WARSZAWA

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close