Warszawa: Warsztat „Ruch intuicyjny”. Prowadzenie: Małgorzata Wlaźlak, Daria Szewczenko

Zdjęcie: Warszawa: Warsztat „Ruch intuicyjny”. Prowadzenie: Małgorzata Wlaźlak, Daria Szewczenko

Fot. Małgorzata Wlaźlak.

Wersja do druku

Udostępnij

LUB/LAB w Warszawie zaprasza na warsztat zatytułowany Ruch intuicyjny, który poprowadzą Małgorzata Wlaźlak, Daria Szewczenko.

O warsztacie:

Ciało jest naszym łącznikiem pomiędzy duszą a resztą świata. Jest pomostem, dzięki któremu możemy połączyć się z naszą podświadomością. Jeśli to połączenie jest zerwane lub niestabilne, zachwiana jest równowaga, to życie przypomina nakręconą mechaniczną zabawkę. Bez głębi, radości i ekspresji. Schematyczny ruch nie pozwala nam podążać swoją ścieżką, upośledza zdolność orientacji na drodze naszego życia. Czujemy się samotni i zagubieni. Odcięci od źródła.

By naprostować swoje ścieżki, musimy wskrzeszać dziką naturę, i to za każdym razem, kiedy tracimy równowagę, kiedy przechylamy się za bardzo w jedną czy w drugą stronę. Zorientujemy się kiedy będzie powód do niepokoju bo równowaga na ogół pozwala żyć pewniej, jej brak zaś ogranicza.*

W trakcie zajęć  uczestnicy będą  powracać do najgłębszego doświadczania siebie i swojego ciała, będzie to forma medytacji w ruchu.

Uczestniczy będą pracowali:

– z wibracją

– z puszczaniem i oddawaniem

– z pozyskiwaniem energii

– z emocjami – lokalizacją i uwalnianiem

– z przepływem

– z przyjemnością w ciele

oraz z uważnością.

Zapraszamy serdecznie na warsztat.

Należy zabrać ze sobą wygodne ubranie, skarpetki I bluzę.

Organizatorzy proszą o przyjście 15 min. wcześniej.

Godziny: 10.00-13.00 – I część warsztatu, 13.00-14.30 – przerwa na obiad, 14.30-18.00 – II cz. warsztatu.

Cena: 100 zł za osobę.

Zapisy pod adresem e-mail: ruchintuicyjny@gmail.com

 

Prowadzące o sobie: 

 

Małgorzata Wlaźlak  – tańczę d 6 roku życia. Jako dziecko należałam a do zespołu taneczno-muzycznego. Kontuzja przekreśliła moje marzenia o kontynuowaniu drogi tancerki, ale taniec nigdy nie zniknął z mojego życia. Od 5 lat bardzo intensywnie tańczę tango argentyńskie. Poszukiwania wolności i swobody w ruchu zaprowadziły mnie do świata improwizacji kontaktowej. Dzięki niemu już od ponad 2 lat poznaję swoje ciało i odnajduję prawdziwe znaczenie wolości w tańcu. Z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem społecznym. Praca z ludźmi jest moją pasją. Realizuję ją aktywnie od czasów studiów. W swoim życiu miałam przyjemność pracować z wieloma ludźmi i różnymi środowiskami.  Uwielbiam zarażać innych optymizmem, towarzyszyć ludziom w odkrywaniu w sobie potencjału i możliwości.

 

Daria Szewczenko – od 2009 roku praktykuję najstarszą technikę medytacji – vipassanę. Od jakiegoś czasu uczę również tej techniki dzieci i młodzież. Tańczę, odkąd pamiętam, jednak świadomie zaczęłam korzystać z wartości, jakie daje taniec intuicyjny, kilka lat temu. Zaczynając od Tańca 5 Rytmów, poprzez improwizację kontaktową, który do dziś jest moją mapą świadomości swojego ciała i duszy. Jestem również mamą, artystką i filmowcem. Od wielu lat zdobywam również wiedzę psychologiczną, duchową i emocjonalną.

Łącząc różne elementy, stworzyłyśmy z Małgosią moduł tych warsztatów, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z ludźmi poszukującymi kontaktu ze swoim ciałem, które jest jak kompas na drodze do odkrycia naszego powołania.

*cytat z książki Clarissy Pinkoli Estés: Biegnąca z wilkami

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Warszawa: LUB/LAB, ul. Lubelska 30/32, w godz. 10.00-18.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close