Warszawa: Warsztaty Flying Low i Passing Through Intensive – Zambrano po polsku. Prowadzenie: Małgorzata Haduch

Zdjęcie: Warszawa: Warsztaty Flying Low i Passing Through Intensive  – Zambrano po polsku. Prowadzenie: Małgorzata Haduch

Fot. materiały M. Haduch.

Wersja do druku

Udostępnij

 W dniach 19-20 maja w Warszawie odbęda się warsztaty z techniki tańca i improwizacji Flying Low i Passing Through Intensive: Zambrano po polsku. Warsztaty poprowadzi Małgorzata Haduch tancerka z grupy 50collectiVe z gościnnym udziałem najlepszych muzyków-improwizatorów z Polski

 Czym jest Flying Low&Passing Through?

To technika tańca (Latanie Nisko&Przechodzenie przez) oraz język kompozycji i improwizacji stworzone przez znakomitego choreografa Davida Zambrano. Jego filozofia ruchu wpływa  na język sceniczny, a także na postawę życiową oraz refleksję nad jednostką we współczesnym świecie. Podstawy ruchu Zambrano to praktyka „giętkości” nie tylko ciała, ale i umysłu oraz umiejętności przystosowania się w każdej sytuacji i wykorzystanie doświadczenia życiowego w każdym momencie. Spontanicznie.

Słowa-klucze praktyki Flying Low&Passing Through to: przemierzanie przestrzeni, podążanie myśli, trajektoria, wykorzystanie siły stóp, wchodzenie i wychodzenie z ziemi, „skąd przychodzisz i dokąd zmierzasz”, kohezja/ekspansja, poszukiwanie spirali w ciele i w przestrzeni, niewidzialne siły oraz doświadczenie życiowe manifestujące się w każdym momencie. Najważniejszą rolę odgrywa praca w ensemble, grupowa kompozycja i muzykalność oraz spontaniczne wyrażanie siebie.

Przekazując dalej wiedzę i praktykę Flying Low&Passing Through,  Małgorzata Haduch skupia się na zagadnieniu muzykalności ciała oraz wykorzystania free jazzowej i swobodnie improwizowanej muzyki na żywo.

Termin: 19-20 maj 2012

Godziny:  sobota 9:30 – 11:00 Flying Low

11:15- 13:45 Passing Through

niedziela: 14:15-16:00 Flying low,

16:15-19:15 Passing Through (z muzyką na żywo)

Miejsce: Warszawa, Centrum Łowicka , ul Łowicka 21

Koszt:    180zł .

Zapisy DO ŚRODY 16 MAJA& info: unfinishdcompany@gmail.com


ZOBACZ VIDEO:

50 DAYS WORKSHOP http://www.vimeo.com/10592618

50 DAYS PERFORMANCE http://www.vimeo.com/10594639

oraz Passing Through Sweden – 50collective

Źródła projektu:

 

Z początkiem 2010 roku Małgorzata Haduch jako jedyna Polka, została wybrana by wziąść udział w wyjątkowym międzynarodowym projekcie, znanym jako 50 days Costa Rica. Przez 50 dni, grupa 50 artystów z całego świata, studiowała ze znakomitym choreografem, Davidem Zambrano (San Jose, Kostaryka). Celem tego 10-tygodniowego, intensywnego procesu było zgłębienie techniki tańca i kompozycji, wykreowanej przez Zambrano a znanych na świecie jako Flying Low/Latanie Nisko i Passing Through Przechodząc przez…. Pobyt w Kostaryce był to czas karmienia pasji. Intencją Davida Zambrano było danie impulsu i motywacji młodym artystom do wykorzystania, zmieniania i adaptowania tych zasad do własnych poszukiwań artystycznych kształcąc nowe pokolenie tancerzy i choreografów. Małgorzata Haduch, jako jedna z 50 tancerzy wybranych przez Davida, tworzy razem z resztą artystów grupę 50collectiVe.  Passing Through Project to jedna z wielu inicjatyw jakie rozprzestrzeniły się po świecie w ramach współpracy kolektywu 50collectiVe. W ramach The passing Through Project odbyły się już występy oraz warsztaty w Holandii, Słowenii, Hiszpanii, we Włoszech, na Kubie oraz USA tour.

Więcej informacji: www.thepassingthrough.wordpress.com

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close