Warszawa: Warsztaty GaGa z Natalią Iwaniec

Zdjęcie: Warszawa: Warsztaty GaGa z Natalią Iwaniec

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

GaGa to metoda pracy rozwinięta przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie. Jest pomocna dla tancerzy, jak i dla wszystkich, którzy lubią się ruszać. GaGa to świadoma praca poprzez instynktowne poruszanie całą strukturą ciała. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na całkowitej improwizacji, w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią. Nauczyciel cały czas porusza się z uczniami, co pozwala się uczniom inspirować tym, jak ruchem nauczyciela i spotykać się w podobnym punkcie pracy w ruchu. GaGa jest codziennym treningiem dla tancerzy zespolu Batsheva Dance Company w Tel  Awiwie (Izrael).

GaGa people – zajęcia trwają 1 godzinę

GaGa dancers – zajęcia trwają 1,5 fodziny.

(bez zatrzymania)

Obecnie Gaga jest jedną z najbardziej wpływowych metod pracy w Izraelu. Tancerze korzystają z GaGa, by rozwijać swoje ciało na wielu płaszczyznach i wykorzystywać jego możliwości. Natomiast wszyscy chętni, którzy po prostu potrzebują wysiłku fizycznego, chętnie uczestniczą zajęciach GaGa people. GaGa jest punktem wyjściowym w tworzeniu materiału choreograficznego dla Ohada Naharina.

Więcej informacji na temat GaGa:

http://gagapeople.com/english/

Linki do filmów o Gaga:

Film 1

Film 2

Plan działań:

Poniedziałek 14 kwietnia

11.15-12.15 GaGa people

18.30-19.45 GaGa dancers

Miejsce: Capoeira Angola Warszawa, Skaryszewska 15

Wtorek 15 kwietnia

9.00 – 10.15 GaGa dancers

18.00 – 19.00 GaGa people

Miejsce: rano Capoeira Angola Warszawa, Skaryszewska 15 po południu Studium Teatralne, Lubelska 30/32

Środa 16 kwietnia

13.00 – 14.15 GaGa dancers

16.00 – 17.00 GaGa people

Miejsce: Capoeira Angola Warszawa, Skaryszewska 15

Koszt:

Przy przedpłacie na konto

Pojedyncze zajęcia – 30 zł

karnet na 3 spotkania – 80 zł

karnet na 6 spotkań – 140 zł

Na miejscu:

Pojedyncze zajęcia – 35 zł

karnet na 3 spotkania – 95 zł

karnet na 6 spotkań – 150 zł

Pytania i zgłoszenia: kinspiracje@gmail.com

Natalia Iwaniec jest jedyną w Polsce certyfikowaną nauczycielką GaGa. Jej przygoda z GaGa rozpoczęła się od spotkania z Izraelskim choreografem Arkadi Zaidesem w 2009 roku w Poznaniu i od tego czasu uczestniczyła w licznych warsztatach GaGa w Polsce i za granicą. W 2010 roku przeprowadziła się do Tel Awiwu, by uczestniczyć w codziennych zajęciach GAGA. W tym samym czasie wzięła udział w projekcie-warsztacie dla tancerzy w zespole Yasmeen Godder, jako jedyna osoba spoza Izraela. W roku 2011 została zakwalifikowana do pilotażowego projektu GaGa Teachers Training , gdzie pod okiem Ohada Naharina, tancerzy Batsheva Dance Company i znakomitych pedagogów GaGa, zgłębiała tą metodę pracy. Od sierpnia 2012 roku Natalia jest jednym z nielicznych nauczycieli Gaga na Europie. Prowadziła regularne zajęcia w Londynie, a także podczas festiwali w Polsce i za granicą. W ciągu ostatniego roku, poza intensywną praktyką nauczycielską GaGa, Natalia tańczyła w kilku spektaklach m.in. w ramach festiwalu Resolution!2013 w The Place w Londynie w spektaklu Pieces of mosaic w styczniu 2013 roku, jak i w Fryburgu podczas festiwalu Incidase w spektaklu Hello Love w październiku 2013. Obecnie Natalia uczy GaGa i bierze udział w niezależnych projektach jako tancerka w Polsce i za granicą.

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: Capoeira Angola, Skaryszewska 15 (z wyjątkiem 15 kwietnia popołudniu: Studium Teatralne, ul.Lubelska 30/32)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close