Warszawa: Warsztaty japońskiego tańca butoh. Prowadzenie: TO-EN

Zdjęcie: Warszawa: Warsztaty japońskiego tańca butoh. Prowadzenie: TO-EN

Fot. Paweł Maciak.

Wersja do druku

Udostępnij

Po raz pierwszy w Warszawie warsztaty poprowadzi TO-EN, tancerka butoh, choreografka, uczennica słynnej szwedzkiej artystki butoh SU-EN. TO-EN jest jedyną kontynuatorką linii tańca butoh według metody SU-EN w Polsce i pierwszą na świecie. Metoda ta wywodzi się bezpośrednio z nauk legendarnych tancerzy butoh Yoko Ashikawy oraz Tatsumiego Hijikaty.

Butoh jest współczesną formą tańca, który narodził się w Japonii pod koniec burzliwych lat 50.  XX weku. Rewolucyjny pod względem środków wyrazu i przekraczający granice gatunku, taniec butoh wprowadził nowe spojrzenie na ciało na scenie. Na gruncie europejskim butoh wciąż zaskakuje swą odmienną stylistyką, tworząc nowe warunki wymiany artystycznej.

Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z metodą pracy z ciałem w tańcu butoh – od treningu po choreografię. Metoda ta bazuje na re-definicji obrazu ciała oraz odkryciu jego nowych artystycznych możliwości. Warsztaty zawierają zarówno trening bazowy (postawa, oddech, wytrzymałość), jak i elementy choreografii, oparte na tzw. „materiach ciała” („body materials”).

Zapisy i kwestie organizacyjne: publink@publink.com.pl
ZAPISY DO:
10 maja 2017 (liczba miejsc ograniczona)

 

REKRUTACJA
Aby zgłosić się na warsztaty, należy wysłać  wypełniony formularz (do pobrania ze strony: http://www.fundacjapompka.org.pl/blog/zapraszamy-do-warszawy,38.html) wraz z potwierdzeniem dokonania wpłaty bezzwrotnej zaliczki w wysokości 80,- złotych do 10 maja 2017 roku na adres publink@publink.com.pl

Osoby, które nie wpłacą zaliczki w powyższym terminie będą mogły wziąć udział w warsztatach pod warunkiem dostępności wolnych miejsc i dostarczenia potwierdzenia pełnej wpłaty do 15 maja 2017 roku. Udział w warsztatach wyłącznie za okazaniem poświadczenia przelewu. W tytule przelewu należy wpisać „darowizna” oraz swoje imię i nazwisko. Dodatkowo, w mailu prosimy o załączenie deklaracji ubezpieczeniowej: „Oświadczam, że posiadam ubezpieczenie zdrowotne na czas uczestnictwa w warsztatach butoh 19-21 maja 2017”.

Koszt uczestnictwa:170 zł
Nr konta: 42 1440 1387 0000 0000 0940 3442

Kontakt: Anita Zdrojewska
publink@publink.com.pl

; tel. 501 175 595

Organizator: Fundacja POMPKA

Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 20. roku życia. Doświadczenie taneczne nie jest potrzebne, ale warsztaty są wymagające pod względem fizycznym i przeznaczone dla osób zdyscyplinowanych.

Ciało tancerza butoh rodzi się wraz z przestrzenią. Dzięki niej ożywa i chłonie rzeczywistość wytężonymi zmysłami. W ciele tancerza butoh materie spotykają się, wypełniając ciało. Ciało konfrontuje materie i ulega przemianie. Co wyniknie z tego spotkania? Jaką prawdę przyniosą ze sobą materie? Tak rodzi się taniec. W tym procesie materia nabiera symbolicznego znaczenia. W konfrontacji z ciałem, staje się nośnikiem prawd o człowieku, świecie.

TO-EN

 

TO-EN (Gdańsk) jest tancerką butoh. TO-EN oznacza po japońsku Ziemia-Ogród, Ogród Ziemski. Drogę artystyczną rozpoczęła w Szwecji, w zespole tańca butoh SU-EN Butoh Company, kierowanego przez artystkę i choreografkę SU-EN. W 2009 roku w Sztokholmie odbyła się solowa premiera TO-EN, która była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce, realizuje spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site-specific, improwizacje, warsztaty, wykłady.

www.toenbutoh.com

www.fundacjapompka.org.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: PUBLINK, ul. Narbutta 46/48 lok. 51, piątek w godz. 17.00-20.00, sobota i niedziela w godz. 10.00-16.00 (z przerwą).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close